Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
COP 19 – STADION NARODOWY
Przygotowaliśmy część infrastrukturalną Szczytu Klimatycznego
cop
Cavaliada sportową imprezą roku w Poznaniu

Tradycyjnie na początku stycznia odbyła się Poznańska Gala Sportu, na której podsumowano najważniejsze wydarzenia sportowe minionego roku. Kapituła konkursu za najważniejszą imprezę w Poznaniu uznała Cavaliadę, organizowaną na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Uroczystość odbyła się 3 stycznia w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek. Nagrody podczas gali odebrali zasłużeni dla poznańskiego sportu oraz zawodnicy i trenerzy, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2017 roku.  Miniony rok był wyjątkowo obfity w wydarzenia sportowe. Jako najważniejsze z nich kapituła konkursu uznała Międzynarodowe Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody, czyli popularną Cavaliadę, która odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Nagrodę z rąk z rąk prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka odebrał Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich Przemysław Trawa oraz Dominik Nowacki, Dyrektor Cavaliada Tour.

Organizatorem Poznańskiej Gali Sportu jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Czym jest Cavaliada?

CAVALIADA Tour to halowy cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w trzech miastach Polski: w Poznaniu, w Lublinie oraz w Warszawie. Celem CAVALIADY jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni, a także edukacja.

CAVALIADA TO:

SPORT – emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach CAVALIADY zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożenia, które są wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej. Zawody w skokach przez przeszkody w Warszawie są rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. CAVALIADA to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części Europy.

POKAZY – Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach CAVALIADY można było podziwiać pokazy woltyżerki, kadryla sulek oraz sikawek konnych, a także prezentacje ogierów zimnokrwistych, tancerzy z francuskiej grupy „Compagnie des Quidams” odwzorowujących ruch rumaków oraz skaczących przez przeszkody, niczym konie, performerów z Horseman Team.

TARGI – CAVALIADZIE towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją oferty sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Ponadto, w ramach kolejnych edycji CAVALIADY prowadzimy także działalność edukacyjną. Nasze programy edukacyjne adresowane są zarówno do dzieci, jak i do dorosłych.

Więcej o Cavaliadzie – www.cavaliada.pl

Wstecz


podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.