Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
Codziennie
od poniedziałku do niedzieli od godz. 10:00
- poniedziałki, wtorki do 18.00
- środy, piątki, soboty, niedziele do 21.00
- czwartki do 0.00
cop
Constantin Wortmann na VIVA LIGHT 2017 (galeria)

VIVA LIGHT niezmiennie od 2015 roku towarzyszy arenie DESIGN. Z roku na rok strefa poświęcona oświetleniu jest coraz większa i przyciąga wyjątkowymi projektami, autorstwa znanych na świecie designerów. Gwiazdą trzeciej odsłony wystawy VIVA LIGHT jest Constantin Wortmann.

W ramach wystawy VIVA LIGHT prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów. Wystawa demonstruje także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze samopoczucie. – To wystawa, na którą w szczególności zapraszamy architektów, projektantów wnętrz i inwestorów – mówi Małgorzata Ratajczak, kurator VIVA LIGHT 2017.  – Podobnie jak w ubiegłych latach przestrzeń wystawy jest punktem spotkań, konsultacji, wymiany i upowszechniania wiedzy mającej na celu budowanie świadomości związanej z jakością, specyfiką i możliwościami zastosowań nowych produktów oraz techniki świetlnej – dodaje.

Piękno światła

W ubiegłym roku na wystawie VIVA LIGHT można było obejrzeć projekty m.in. Zahy Hadid czy Daniela Beckera, który dodatkowo poprowadził jeden z wykładów w strefie FORUM. Tym razem gwiazdą trzeciej edycji wystawy jest Constantin Wortmann, który w środę 15 marca pojawił się na arena DESIGN. Niemiecki projektant studiował wzornictwo przemysłowe w Hamburgu i Monachium. W drugim roku pracowałnajpierw jako stażysta, a następnie jako niezależny projektant w zespole mistrza oświetlenia Ingo Maurera. W 1998 roku, jeszcze jako student, współtworzył studio projektowe Büro für Formularz wraz z Benjaminem Hopf. Jest autorem projektów dla marek: Ycami, VIBIA, Modoluce, Kundalini i Authentics. W 2004 BFF zaczął współpracować z firmą OSRAM. Od 2006 r. projektant pracuje dla marki Georg Jensen i Dark.

W ramach targów Constantin Vortman wygłosił wykład „Inspiracja, jak rodzą się pomysły”.

fotobueno_arena_design_15-03-2017_i-166.

Co na wystawie?

W ramach VIVA light oglądać można lampy dekoracyjne wykonane z awangardowych materiałów lub do produkcji których zastosowano najnowszą technologię. Wystawa demonstruje także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze odczucia i nastroje.

fotobueno_arena_design_15-03-2017_i-102.

W tegorocznej wystawie biorą udział następujące marki oświetleniowe: Barrisol, Emandes, Eugenius, Karboxx, Martin Eden, Next, Puraluce, Quasar, Room Service, Secto Design, Slamp, Vibia. Obejrzeć można m.in: najnowsze lampy Constantina Wortmanna – BLUBB – zaprojektowane dla marki Next, który jest gościem specjalnym areny DESIGN, a także rzeźbiarskie formy z powłoki napinanej Barrisol projektu Rossa Lovegrove i Piero Castiglioni. Znaczącym akcentem wystawy jest złota Aria projektu Zahy Hadid. Partnerem aranżacji jest Firma Hurst by Barrisol, która wykonuje napinane powłoki sufitowe i ścienne z membran Barrisol. Modułowy system GRID, z których skomponowane są sufity, to dzieło duńskiego projektanta Petera J. Lassena. Marka FreiFrau wyposażyła wystawę w miejsca do siedzenia, a stoły i stoliki są marki JANUA Möbel.

Galeria:

thumbnail_fotobueno_arena_design_15-03-2thumbnail_fotobueno_arena_design_15-03-2thumbnail_fotobueno_arena_design_15-03-2thumbnail_fotobueno_arena_design_15-03-2thumbnail_fotobueno_arena_design_15-03-2thumbnail_fotobueno_arena_design_15-03-2thumbnail_fotobueno_arena_design_15-03-2thumbnail_fotobueno_arena_design_15-03-2

Wstecz


podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.