Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
Codziennie
od poniedziałku do niedzieli od godz. 10:00
- poniedziałki, wtorki do 18.00
- środy, piątki, soboty, niedziele do 21.00
- czwartki do 0.00
cop
Gala Złotych Medali MTP już w czwartek (video)

Konsumenci wybrali najlepsze produkty prezentowane na Targach w minionym roku. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. brzytwa „ostre pióro”, zestaw do grupowej rehabilitacji kardiologicznej i urządzenie do treningu opartego na elektrostymulacji mięśni. 23 marca podczas uroczystej gali, 31 produktów zostanie nagrodzonych „Złotym Medalem - Wybór Konsumentów”.

Bill Gates, założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi świata uważa, że prawdziwym motorem postępu jest innowacyjność. To właśnie ona pchała do sukcesu twórców pomysłów biznesowych nagrodzonych „Złotymi Medalami MTP – Wybór Konsumentów”. Wśród nich znalazły się zawansowane technologie takie jak monitor energii Watta – wyjątkowy, bo bezprzewodowy, czy oprogramowanie VENO, które wpiera zabezpieczenie budynków, integrując systemy przeciwpożarowe, telewizji przemysłowej, systemy sygnalizacji włamania i napadu oraz kontroli dostępu.

Wyróżnienie przyznawane jest produktom pionierskim, a nawet objętym ochroną patentową. Za przykład można podać wykrywarkę kolizji na drodze maszyna - człowiek AWIA Horyzont® System, wyprodukowaną przez firmę ENTE z Gliwice. Dzięki temu rozwiązaniu można bezpiecznie prowadzić pojazd nawet w warunkach ograniczonej widoczności i uniknąć wypadków. Nagrodzono też przykłady wytrwałości i wieloletniej pracy. Do tych ostatnich należy „Malinowy Smaczek”, odmiana pomidorów charakteryzująca się wieloma owocami o doskonałym smaku, wyhodowana przez Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa TORSEED z Toruniu, czy wydajna i odporna odmiana kukurydzy ROSOMAK z Hodowli Roślin Smolice.

Za każdym z nagrodzonych produktów stoi inspirująca historia. Często, jak w przypadku firmy Pronar, która została nagrodzona „Złotym Medalem – Wybór Konsumenta ” za mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy PRONAR MRW 2.1010, jest to przemyślany i zaplanowany proces. - Dysponujemy znakomitym centrum badawczo-rozwojowym, co przekłada się na wysoki poziom innowacyjności i na niższe koszty produkcji niż ponoszone przez zagranicznych konkurentów – mówiła podczas targów Pol-Eco-System Edyta Dworzańczyk, kierownik działu marketingu firmy Pronar.  Innym razem, bodźcem do powstania produktu jest szczęśliwy przypadek, który przedsiębiorcy potrafią przekuć w rynkowy sukces. Tak jest w przypadku brzytwy pen RAZOR by Magia. Twórcy przekonują, że inspiracją do jej powstania była potrzeba chwili. - Kiedy na rynek polski zaczęła wchodzić moda na brodę czy hair tattoo  uświadomiliśmy sobie, że brakuje nam narzędzia, które byłoby precyzyjne i proste w użyciu. Zaczęliśmy od tego, żeby ułatwić sobie pracę. Później znajomi fryzjerzy docenili nasz pomysł ostrego pióra. Postanowiliśmy więc wprowadzić brzytwę na rynek fryzjerski – tłumaczył Adrian Klinikowski, dyrektor ds. marketingu i kontaktów międzynarodowych reprezentujący firmę Magia, producenta pen RAZOR, podczas targów fryzjerskich Look.

Konsumentom spodobały się też produkty z branży zdrowia i sportu.  Ich uwagę przykuło prezentowane na targach Fit Expo urządzenie Miha Bodytec do treningu oparte na elektrostymulacji mięśni, dzięki któremu wystarczy ćwiczyć przez 20 minut raz w tygodniu, aby osiągnąć efekty równy trzem godzinom spędzonym w siłowni. Nie miej dobre efekty daje stosowanie systemu rehabilitacji kardiologicznej AsTER, dzięki któremu nawet ćwiczenia prowadzone w grupie, zapewniają indywidualny przebieg treningu wraz monitorowaniem EKG dla każdego pacjenta.

Gala już w czwartek

Uroczysta gala wręczenia statuetek „Złoty Medal - Wybór Konsumentów” odbędzie się 23 marca 2017 roku na terenie MTP, w przestrzeni Garden City w pawilonie 15. Będzie jej towarzyszył Virtual Art Show w oprawie muzycznej Marty Podulki, wokalistki, znanej m.in. z udziału w projekcie „Poznanianki”. Galę będzie można śledzić na żywo na Facebooku Międzynarodowych Targów Poznańskich – https://www.facebook.com/TargiPoznanskie.

fotobueno_zm_mtp_wybor_konsumentow-516.j

Złoty Medal to…

…to nagroda z prawie 40-letnią tradycją, a plebiscyt konsumentów jest organizowany już po raz piąty. W pierwszym etapie zgłoszony produkt poddawany jest wnikliwej ocenie ekspertów, którzy najlepszym przyznają „Złote Medale”. Otrzymują je tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje Sądu Konkursowego, który poszukuje produktów innowacyjnych, wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie i wyróżniające się ciekawym wzornictwem. W kolejnej selekcji produkty rywalizują ze sobą o tytuł „Złoty Medal – Wybór Konsumentów”.  Konsumenci  oddają swoje głosy w plebiscytach internetowych i w ten sposób dzielą się pozytywnym doświadczeniem nabytym podczas korzystania z produktów i  usług, promowanych przez wystawców. Spośród 346 laureatów konkursu o Złoty Medal MTP, konsumenci wybrali 31 produktów zasługujących na tytuł Złoty Medal - Wybór Konsumentów.

fotobueno_zm_mtp_wybor_konsumentow-505.j

Wstecz


podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.