Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
COP 19 – STADION NARODOWY
Przygotowaliśmy część infrastrukturalną Szczytu Klimatycznego
cop
Jak rozrywka to tylko w Poznaniu

Ponad 72 tysiące zwiedzających wzięło udział w Poznań Game Arena oraz Rodzinnym Weekendzie na Targach. Od piątku do niedzieli Międzynarodowe Targi Poznańskie stały się ogromnym centrum rozrywki dla graczy, dzieci, rodzin, hobbystów i miłośników zwierząt domowych.

 

Turnieje, puchary, rywalizacja

Targi gier i rozrywki multimedialnej Poznań Game Arena, które już od kilku lat dzierżą tytuł największych targów gamingowych nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej miały w tym roku już dwunastą edycję. PGA obfitowało w atrakcje: przetestowanie najnowszego urządzenia Xbox jeszcze przed jego premierą, rozegranie Pucharu Polski Cybersport w gry Counter-Strike: Global Ofensive oraz League of Legends (zawodnicy wygrali łącznie 50 000 zł), rozegranie turnieju Join the Republic Community Challenge oraz wyselekcjonowanie drużyny, która weźmie udział w dalszych rozgrywkach na poziomie międzynarodowym (pierwszy raz w Polsce), finał akcji „30 days to pro” polegającej na starciu profesjonalnych gamerów z amatorami. Dostępnych było 1500 stanowisk do gry.

Ludzie gier

PGA to nie tylko gry i premiery gier, ale także ludzie zafascynowani światem gier, gwiazdy gamingowego Twitcha i YouTube, znani eSportowcy oraz streamerzy. W tegorocznej edycji Stars4Fans uczestniczyło ponad 150 twórców powiązanych z tematyką gier i filmów na platformie YouTube. Ponadto na scenie wystąpiło w pokazach 30 najlepszych cosplayerów z Polski i zagranicy w ramach Wielkiego Finału PGA&MODECOM Cosplay Show.

Muzeum i ogród

Pierwszy w historii Poznań Game Arena odbyły się dwa wydarzenia związane z kulturą gier. Jednym z nich było muzeum Gier Wideo zorganizowane przez Collegium da Vinci, Estradę Poznańską i Fundację Indie Games Polska. Drugie to Virtual Garden – zapowiedź przyszłorocznej edycji Mediations Biennale w Poznaniu. Międzynarodowa grupa ponad 40 artystów zaprezentowała projekty audiowizualne, interaktywną grafikę cyfrową, filmy, animacje oraz autorskie artystyczne gry.

Twórcy gier chcą współpracować

Targom towarzyszyła Game Industry Conference – dziesiąta edycja konferencji znanej wcześniej pod nazwą Zjazd Twórców Gier. GIC to największa konferencja dotycząca tworzenia gier w Polsce. Podczas VIP Day PGA Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedził Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Paweł Lewandowski, który uczestniczył w podpisaniu deklaracji o zacieśnianiu współpracy w branży gier pomiędzy Fundacją Indie Games Polska a ich odpowiednikami w innych krajach Europy.  W ceremonii podpisania deklaracji udział wzięły także organizacje branżowe z Czech, Węgier, Słowacji, Chorwacji i Mołdawii. Deklaracja ma duże znaczenie dla europejskiego rynku gier niezależnych.

Rodzinny Weekend na Targach

Komu nie wystarczały gry komputerowe mógł sprawdzić jakie atrakcje przygotowali organizatorzy Rodzinnego Weekendu na Targach. Miłośnicy odjazdowych emocji odwiedzili stoiska z samochodami RC. Podczas targów odbyły się Eliminacje Mistrzostw Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych – 13 wyścigów w 5 kategoriach. Najmłodszy uczestnik miał nieco ponad 4 lata. Z kolei Salon Aqua&ZOO przyciąga miłośników zwierząt i to nie byle jakich, bo egzotycznych. Odwiedzający podziwiali między innymi: koszatniczki, węże, jeże pigmejskie, wiecznie „uśmiechnięte” żółwie Matamata, czy nie takie straszne straszyki. Można było wejść i pobyć z motylami w mobilnym Ministerstwie Motyli. Miłośnicy wodnych ekspozycji oglądali ryby słodkowodne, egotyczne ryby morskie oraz dyskowce z dorzecza  amazonki.  Zachwyt wzbudzały przepiękne ptaki, które świergoliły przez cały czas – kanarki, papużki faliste oraz wielkie egzotyczne papugi. Dla dzieci przygotowano niezliczone konkursy, zabawy, animacje, warsztaty. Przyszłe mamy mogły skorzystać z porad lekarzy oraz nauczyć się wiązania chusty do noszenia niemowlaka. Każdy dorosły miał okazję znaleźć nowe hobby – modelarstwo, drony czy fotografię lub renowację mebli. Rodzinny Weekend na Targach odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.

thumbnail_pga_img_0593.jpgthumbnail_pga_img_0949.jpgthumbnail_pga_img_8365.jpgthumbnail_pga_mg_8323.jpgthumbnail_rodzinny_weekend_7-10-38.jpgthumbnail_rodzinny_weekend_7-10-33.jpgthumbnail_rodzinny_weekend_7-10-31.jpgthumbnail_rodzinny_weekend_7-10-17.jpgthumbnail_rodzinny_weekend_7-10-9.jpgthumbnail_pga_mg_8440.jpgthumbnail_pga_mg_8333.jpgthumbnail_img_0912.jpgthumbnail_pga_img_0269.jpgthumbnail_mg_8881.jpgthumbnail_img_0722.jpg

Wstecz


podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.