Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
COP 19 – STADION NARODOWY
Przygotowaliśmy część infrastrukturalną Szczytu Klimatycznego
cop
Kamień w architekturze na targach STONE

W dniach 22-25 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE. Międzynarodowy charakter wydarzenia, ekspozycje kamieni naturalnych z całego świata i spotkania z dostawcami przyciągnie architektów, inwestorów oraz projektantów wnętrz.

Tegoroczne targi zajmą aż cztery pawilony. Blisko 200 firm zaprezentuje wiele rodzajów kamienia naturalnego. Na stoiskach zobaczymy bloki, slaby, płyty a także płytki, rzeźby, kominki czy fontanny. Oprócz tego w Poznaniu znajdziemy elementy wykończeniowe z kamienia: posadzki, parapety, schody i podłogi. Targi STONE będą miejscem inspiracji zastosowania naturalnego kamienia we współczesnej architekturze. Kamień naturalny jest niepowtarzalny, ekologiczny,  ma najniższą energochłonność spośród wszystkich innych materiałów naturalnych. Jego zastosowanie jest wszechstronne. Z obecnymi na targach dostawcami kamienia będziemy mogli ustalić na miejscu warunki współpracy albo na miejscu kupić od ręki przywiezione z Włoch, Chin oraz z południa Polski i wystawione na targach ekspozycje.

Kamień w sztuce

Na STONE obejrzymy efekty studentów biorących udział w Międzynarodowym Sympozjum Rzeźby w Kamieniu zatytułowanym ,,INITIUM''. Poza tym, poznamy wyniki 11 edycji Konkursu Kamień 2017 i najlepsze realizacji kamieniarskich w kategoriach: „Kamień w obiektach architektonicznych”, „Nagrobek” oraz „Elementy architektoniczne, rzeźba, wnętrza”.

Będzie również wystawa „Projektowanie w Kamieniu 2010-2017 – retrospekcja”. Zobaczmy na niej najlepsze prototypy prac, które powstały dzięki programowi edukacyjnemu wśród studentów szkół artystycznych z całej Polski.  Do tej pory prace były eksponowane na wydarzeniach targowych – poznańskich STONE, BUDMIE, Arenie Design oraz norymberskim Stone+Tec’u. Również interesująco zapowiada się  wystawa „Kolory kamieniarstwa 1956 – 1989”. Ponad 50 eksponatów, stworzy unikalną historię reklamy w czasopismach kamieniarskich, pokazując zmiany w trendach i pomysłowość ówczesnych grafików. Również interesująco zapowiada się  wystawa „Kolory kamieniarstwa 1956 – 1989”. Ponad 50 eksponatów, stworzy unikalną historię reklamy w czasopismach kamieniarskich, pokazując zmiany w trendach i pomysłowość ówczesnych grafików.

Mistrz w ręcznej obróbce kamienia

Po raz pierwszy na targach STONE odbędą się Mistrzostwa Polski  w Ręcznej Obróbce Kamienia. W trakcie dwóch dni mistrzostw śmiałkowie wykonają detal architektoniczny na podstawie rysunku technicznego, prace liternicze oraz wykonają płaskorzeźbę lub rzeźbę na podstawie ogólnej tematyki. Uczestnicy konkursu poddadzą obróbce ręcznej wapienny blok o wymiarach 40x40x40, a materiałem do pracy będzie wapień pińczowski.  Ten polski kamień naturalny jest eksploatowany od X wieku. Jego cechy fizyczne sprawiają, że jest materiałem wielkiej tradycji w kamieniarstwie i rzeźbiarstwie.

Złoty Medal Targów STONE

Na targach zostaną uroczyście wręczone nagrody ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Poznańskich w konkursie, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne produkty. W kolejnym etapie rywalizacji – plebiscycie ZŁOTY MEDAL – Wybór Konsumentów o zwycięzcy zadecydują zwiedzający targów i internauci.

Więcej informacji o targach na www.STONE.mtp.pl

Wstecz


podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.