Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
COP 19 – STADION NARODOWY
Przygotowaliśmy część infrastrukturalną Szczytu Klimatycznego
cop
Poznań po raz kolejny miejscem spotkań branży stomatologicznej

Prezentacje nowoczesnego sprzętu, narzędzi i materiałów oraz możliwość zdobycia wiedzy zgodnej ze światowymi standardami - to główne powody, dla których tysiące lekarzy stomatologów, techników dentystycznych, asystentek czy higienistek, weźmie udział w 26. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE, która 14 września rozpocznie się w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Organizator jednego z największych spotkań branży dentystycznej w tej części świata – firma Exactus, nie ma wątpliwości, że udział w CEDE ułatwia profesjonalistom skuteczne i bezpieczne leczenie pacjentów.

- W Poznaniu od lat członkowie całego zespołu stomatologicznego mogą obcować z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi takimi jak: trójwymiarowa radiowizjografia, lasery, systemy do bezbolesnego znieczulania, a nawet urządzenia pozwalające uzyskiwać cenne komórki macierzyste z zębów własnych pacjenta. Nie ma wątpliwości, że stomatologię czeka pełna cyfryzacja. Precyzyjne systemy do diagnostyki, lupy, mikroskopy, nowoczesne systemy izolacji pacjenta powoli stają się standardem w gabinetach. Korzystają na tym zarówno lekarze jak i pacjenci - uważa Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus.

W tym roku udział w wystawie produktów stomatologicznych weźmie udział ponad 200 producentów i dystrybutorów z całego świata. Na stoiskach będzie można przetestować nowości, zobaczyć w jaki sposób można je wykorzystać w konkretnych procedurach stomatologicznych i oczywiście kupić.

fotobueno_cede_12-09-2014-1099.jpg

Najpopularniejsze – w opinii internautów - produkty otrzymają statuetkę „Gwiazdy CEDE”. Dla uczestników wystawy zaśpiewają Anita Lipnicka oraz Krystyna Prońko. Ponadto, od najbliższej edycji, wystawie towarzyszyć będzie Kongres Unii Stomatologii Polskiej – trzydniowe wydarzenie edukacyjne pozwalające uczestnikom usystematyzować, pogłębić lub zdobyć wiedzę zgodną ze światowymi wytycznymi.

- Stomatologia rozwija się w ogromnym tempie, nie ulega wątpliwości, że stomatolodzy muszą uczyć się całe życie, jeśli chcą leczyć skutecznie, bezpiecznie i spełniając oczekiwania coraz bardziej wymagających pacjentów. Sprzęt jest ważny, ale bez wiedzy, w jaki sposób go wykorzystać – bezużyteczny. Tu w Poznaniu integracja świata techniki oraz nauki i praktyki jest na wyciągnięcie dłoni. CEDE staje się nie tylko platformą wymiany wiedzy, ale także jej inkubatorem – przekonuje prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu.

Wśród najbardziej intrygujących tematów, o których w Poznaniu będą dyskutować specjaliści o zdrowia jamy ustnej są m.in. stosowanie fluoru (w gronie specjalistów odczarowane zostaną wszelkie mity, które narosły wokół tematu), antybiotykoterapia czy tzw. mielenie zębów w celu uzyskania z nich materiału kościozastępczego, który pozwala odbudować utracone fragmenty żuchwy pod zabiegi implantoprotetyczne. Zupełną nowością, która czeka na dentystów są praktyczne kursy na kadawerach, czyli głowach zmarłych, które do Poznania przyleciały głęboko zamrożone ze Stanów Zjednoczonych. Nie zabraknie także dyskusji o szkolnej opiece dentystycznej oraz dentobusach, które wkrótce – według zapowiedzi rządzących - mają się stad rzeczywistym elementem opieki stomatologicznej dzieci.

CEDE 2017 odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, przyznawanym przedsięwzięciom i inicjatywom wartościowym społecznie i istotnym dla rozwoju i promocji miasta. Przypomnijmy, w 2016 roku Poznań był gospodarzem największego wydarzenia branży dentystycznej Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI. W ciągu tygodnia trwania wydarzenia stolicę Wielkopolski odwiedziło ok. 16 tys. uczestników z ponad 220 krajów.

Wstecz


podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.