Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
Codziennie
od poniedziałku do niedzieli od godz. 10:00
- poniedziałki, wtorki do 18.00
- środy, piątki, soboty, niedziele do 21.00
- czwartki do 0.00
cop
Lubisz czytać? Oto targi dla Ciebie!

Już 24-26 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędą się XXI Targi Edukacyjne, XVI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, a w tym roku także: XXI Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wszystkie z bezpłatnym wstępem i ogromem atrakcji, warsztatów oraz konferencji!

Te dobrze znane w Wielkopolsce wydarzenia w roku ubiegłym zgromadziły 29 000 tys. zwiedzających. W tegorocznej edycji, dzięki nowym na MTP Targom Książki Naukowej i Popularnonaukowej oraz Ogólnopolskiemu Kongresowi Oświatowemu, towarzyszącemu w dniach 23-24 marca Targom Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC, rekord na pewno zostanie pobity.

Targi Edukacyjne – dla nauczycieli, uczniów i kochających rozwój

Na Targach Edukacyjnych będzie okazja do poznania oferty edukacyjnej blisko 200 szkół i uczelni w tym z Anglii i Peru, sprawdzenia się w ciekawych warsztatach oraz odkrycia technologii i trendów nowoczesnego nauczania. Te barwne i ciekawe targi, przebiegające w atmosferze happeningu, sprzyjają nawiązywaniu przyjaznych kontaktów i odkrywają przed młodymi ludźmi różnorodne ścieżki nauki.

Dla nauczycieli Targi Edukacyjne dostarczają wiedzy zawodowej w postaci ponad 30 konferencji i warsztatów, w tym z programowania robotów Dash i Dot lub mBot w języku Scratch 2.0, robotyki i programowania dla nauczania klas 4-8 i wyżej (Edison, Minecraft i Python), czy grywalizacji w edukacji – prelekcji o wykorzystaniu potencjału gier wideo w nauczaniu geografii, historii i przedsiębiorczości.

Młodsi goście targów dowiedzą się jak pracuje kucharz, drukarz czy mechanik na efektownej Alei Zawodów. Dzieci doskonale będą się bawić na interaktywnych animacjach przygotowanych specjalnie dla nich, a ciekawe zajęcia z zakresu ekologii w strefie EkoForum pobudzą wyobraźnię szkolnej młodzieży. Natomiast pokazy i występy artystyczne na scenie przyciągną uwagę każdego

Więcej informacji na: www.edukacja.mtp.pl/pl/o_targach/

Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców to największe w kraju wydarzenie dla najmłodszych czytelników

Targi Książki dla Dzieci poświęcone są promocji czytelnictwa wśród młodszego i dorastającego pokolenia. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją literatury kształtującej dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. To także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy, jak i prezentacji dokonań edytorskich oraz dyskusji merytorycznych.

Na te targi warto przyjść całą rodziną. Najmłodsi chętnie spędzą czas na aktywnych warsztatach ilustratorskich, animacjach i zabawach. Nieco starsza młodzież bardzo ceni sobie autorskie wpisy i autografy otrzymane podczas spotkań z autorami ich ulubionych książek. Rodzice będą mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na wyjątkowych prelekcjach np. podczas spotkania z psychologiem dziecięcym i prelekcji „Jak napisać książkę z dzieckiem”. Seniorzy z łezką w oku będą mogli powspominać pierwsze przygody z Krecikiem, podczas obchodów jego 60 urodzin.

Targi Książki dla Dzieci to także okazja na uzupełnienie domowej biblioteczki, często w okazyjnych cenach. Wśród ponad 50 wystawców pojawią się znane wydawnictwa z całej Polski.

Więcej informacji na: www.targiksiazki.pl/pl/o-targach/

Renomowane wydawnictwa książki nie tylko naukowej

Prestiżowe publikacje dydaktyczne, specjalistyczne i popularnonaukowe, spotkania autorskie oraz panele dyskusyjne to tylko część atrakcji 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

Wydawnictwo Naukowe UAM, jako organizator znanych wcześniej "Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej", porozumiało się z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w sprawie wspólnej organizacji tego wydarzenia. Dzięki współpracy spotkanie z książką specjalistyczną nabiera nowego wymiaru.

Zarówno najnowsze, jak i te doskonale znane pozycje, pojawią się w ofercie wydawnictw najważniejszych ośrodków naukowych z całej Polski oraz wydawców książek popularnonaukowych. Będzie można spotkać wydawnictwa ośrodków akademickich m.in. z Warszawy, Szczecina, Rzeszowa, Opola, Bydgoszczy, Lublina, czy Łodzi. Fanów literatury historycznej i wojskowej ucieszy obecność wydawnictwa Bellona - jednego z sygnatariuszy Porozumienia Wydawców Książki Historycznej. Tradycyjnie już, książki będzie można nabyć w cenach promocyjnych.

Bogatą ofertę wydawców uzupełnią interesujące spotkania, prelekcje i panele dyskusyjne m.in. na temat prawa autorskiego w projektach wydawniczych. Cykliczne spotkania branżowe Forum Wydawców oraz trzy konkursy przeznaczone dla wydawców książki naukowej i popularnonaukowej co roku cieszą się dużą popularnością środowiska badawczego.

Więcej informacji na: www.ksiazkanaukowa.mtp.pl/pl/o_targach/

Elementem łączącym targi będzie gra terenowa przygotowana przez Poznańską Gildię Graczy i studio DOJI - twórców gry edukacyjnej Coffee Noir. Dla każdego uczestnika, który wypełni kartę zadań, będą ciekawe nagrody! Warto też pamiętać, że w piątek 24 marca będą jeszcze trwały Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC, gdzie zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz rodzice będą mogli sprawdzić jaka przyszłość i technologie czeka edukację.

Spotkajmy się już 24-26 marca 2017 na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

WSTĘP BEZPŁATNY

te-tk-kn-2017-organizatorzy-partnerzy-pa

Wstecz


podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.