Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
COP 19 – STADION NARODOWY
Przygotowaliśmy część infrastrukturalną Szczytu Klimatycznego
cop
Złota i Srebrna Pętelka oraz TOP MODA przyznane!

Za nami już konkursowe emocje związane z przyznaniem Srebrnej i Złotej Pętelki oraz znaku Top Moda 2013.

Nagrody wręczono w trakcie Gali Polskiej Mody, która odbyła się wczoraj na Targach Mody Poznań i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem targowych gości i wystawców.

Srebrna Pętelka to konkurs z bogatą tradycją w polskiej modzie, który obecnie skierowany jest do najzdolniejszych uczniów i studentów szkół kierunkowych. W tym roku w ramach konkursu swoje kolekcje zaprezentowali: Karolina Hudak, Aleksandra Król, Weronika Jaworska, Szymon Słaboński, Joanna Kreja, Zuzanna Hofman, Krzysztof Marcinkowski oraz Joanna Maria Zduńczyk.

Według Jury, najoryginalniejszą kolekcję zaprezentowała Weronika Jaworska - najmłodsza uczestniczka konkursu. Jej kolekcja „and lead us not into temptation” („i nie wódź nas na pokuszenie”) była zainspirowana losami Adama i Ewy i nawiązywała do sceny kuszenia Ewy przez węża.

Laureatka otrzymała statuetkę Srebrnej Pętelki oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Mamy nadzieję, że otrzymane wyróżnienie będzie początkiem wielkiej kariery dla 19-letniej uczennicy poznańskiego Technikum Odzieżowego.

Podczas gali zostały również wręczone Złote Pętelki - nagrody za duży wkład w rozwój polskiej mody. Warto zauważyć, że po raz pierwszy w historii Złote Pętelki otrzymali nie projektanci i firmy. Polska Akademia Mody przyznała statuetkę Joannie Przetakiewicz, założycielce marki La Mania oraz Rafałowi Bauerowi, prezesowi firmy Próchnik S.A.

Złota Loża Polskiej Akademii Mody wyróżniła także firmy znakiem TOP MODA 2013.

Nagrodę TOP MODA - MARKA NA TOPIE otrzymały: Salony Urody BEVERLY, Salony Fryzur i Stylizacji A.Chołota, Nissan Polody, Paper+Design, STRIMA Sp. z o.o.

Znak TOP MODA - ZNAKI DOBREJ JAKOŚCI I MODNEGO WZORNICTWA wręczono: Aleksandrowi Gliwińskiemu, Elizabeth Passion, sp.j SHARK Błaszczyk-Szejko, Przedsiębiorstwu Handlowemu CYBINA, PRÓCHNIK S.A. oraz PPH SEMPER.

Dziś na Targach Mody Poznań odbędzie się m.in. gala wręczenia Złotych Medali MTP oraz nagród Fashion Website Awards przyznawanych dla najciekawszych sklepów on-line z branży mody. Początek wydarzenia o godz. 18:00 w pawilonie nr 11.

Wstecz


podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.