Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
Codziennie
od poniedziałku do niedzieli od godz. 10:00
- poniedziałki, wtorki do 18.00
- środy, piątki, soboty, niedziele do 21.00
- czwartki do 0.00
cop

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

6 maja w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się finałowa Gala XIII edycji Nagrody Gospodarczej, podczas której Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczy statuetki najlepszym polskim przedsiębiorstwom.

img_7539.jpg

Nagroda Gospodarcza jest przyznawana raz do roku przez Prezydenta RP. To szczególne wyróżnienie dla firm, instytucji i wynalazców, którzy wnoszą znaczący wkład w innowacyjność i rozwój naszej gospodarki, odnoszą sukcesy na rynku globalnym, budują pozytywny wizerunek polskiej ekonomii w kraju i zagranicą.

W piątek 24 kwietnia odbyło się posiedzenie Kapituły tej prestiżowej nagrody. Spośród 106 wniosków o przyznanie nagrody, które wpłynęły do Kancelarii Prezydenta RP, członkowie Kapituły pod przewodnictwem Wiesława Rozłuckiego nominowali 16 podmiotów w pięciu kategoriach. Warto zauważyć, że wśród nominowanych znalazły się firmy od lat współpracujące z MTP - m.in. Grupa VOX (tegoroczny wystawca Areny Design) i Mlekovita (wielokrotny wystawca Polagry Food). Decyzją Prezydenta RP do Kapituły Nagrody Gospodarczej, składającej się z przedstawicieli środowisk gospodarczych, naukowych i mediów, powołany został Tomasz Sygut, Dyrektor TVP Info.

img_3231.jpg

Lista nominowanych:

Innowacyjność

PRZEMYSŁOWY INSTYTUT AUTOMATYKI I POMIARÓW - (Instytucja Zgłaszająca: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów) – instytut zajmujący się zagadnieniami z obszarów automatyki, robotyki i pomiarów przemysłowych.

SELVITA (Instytucja Zgłaszająca: Fundacja Na Rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych) - największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma biotechnologiczna działająca w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu przede wszystkim chorób nowotworowych.

VIGO SYSTEM (Instytucja Zgłaszająca: Agencja Rozwoju Przemysłu) -światowy lider w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni.

Obecność na Rynku Globalnym

CD PROJEKT (Instytucja Zgłaszająca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) - spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Do spółki bezpośrednio należy studio CD Projekt RED, które rozpoczęło produkcję własnych gier 2002 roku.

GRUPA KAPITAŁOWA INGLOT (Instytucja Zgłaszająca: Państwowa Inspekcja Pracy) – firma, założona w 1983 roku w Przemyślu, to obecnie jedna z największych polskich marek kosmetycznych.

GRUPA NOWY STYL (Instytucja Zgłaszająca: Agencja Rozwoju Przemysłu) - europejski lider działający od 1992 roku w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych.

GRUPA OKNOPLAST (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego) - międzynarodowa firma, której siedziba zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem, należy do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie.

Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

ALTIX (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego) - firma założona w 1989 roku przez niewidomych informatyków, to przedsiębiorstwo działające na rynku tyfloinformatyki (informatyki dla niewidomych) które dostarcza m.in. mówiące komputery, dotykowe mapy i plany sytuacyjne.

LUBELSKI WĘGIEL BOGDANKA (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego) - jedna z największych kopalń węgla kamiennego w Polsce i w Europie.

PROMOTECH (Instytucja Zgłaszająca: Unia Metropolii Polskich) - polski producent szerokiej gamy profesjonalnych elektronarzędzi i sprzętu dla przemysłu.

Zielona Gospodarka

FOSFAN (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego) - firma produkująca nawozy rolnicze i ogrodnicze, a także realizująca usługi przeładunkowe oraz magazynowanie towarów.

ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego) - przedsiębiorstwo, które od ponad 20 lat zajmuje się unieszkodliwianiem odpadów.

Trwały Sukces

GRUPA TUBĄDZIN (Instytucja Zgłaszająca: Polski Klub Biznesu) - polski producent płytek i dekoracji ceramicznych, funkcjonujący od 1983 roku, aktualnie obecny na rynkach ponad 30 krajów.

MEBLE VOX (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego) - firma należy do liderów innowacji polskiego rynku meblarskiego. Firma jest częścią Grupy Kapitałowej VOX, która powstała w 1990 roku.

SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA (Instytucja Zgłaszająca: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych) Firma działająca od 1928 roku, ze 100-procentowym kapitałem polskim, jest największą grupą mleczarską w Polsce.

Skład Kapituły:

Wiesław Rozłucki – przew. Kapituły

prof. Andrzej Blikle - Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych

dr Andrzej Byrt – Ambasador Francji i Monako

dr hab. Dorota Dobija - Prorektor ds. Badań Naukowych w Akademii Leona Koźmińskiego

Witold Gadomski - Redaktor  „Gazety Wyborczej”

Maciej Głogowski - Szef Redakcji Ekonomicznej Radia TOK FM

prof. Marian Gorynia - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

prof. Marek Górski - Prorektor Uniwersytetu Szczecińskiego

Paweł Jabłoński - Zastępca Redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”

prof. Witold Orłowski - Członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów

dr Ryszard Petru - Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich

Marcin Piasecki - Redaktor naczelny miesięcznika „Sukces”

prof. Andrzej Sławiński - Dyrektor Instytutu Ekonomicznego w Narodowym Banku Polskim

prof. Tomasz Szapiro - Rektor Szkoły Głównej Handlowej

Wojciech Szeląg - Szef Programów Ekonomicznych w Polsat News

Jadwiga Sztabińska - Redaktor naczelna „Dziennika Gazety Prawnej”

Marek Tejchman - Redaktor w TVN Biznes i Świat

prof. Tadeusz Więckowski - Rektor Politechniki Wrocławskiej

prof. Stanisław Wincenciak - Prorektor Politechniki Warszawskiej

prof. Cezary Wójcik - Dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN

dr hab. Piotr Zapadka - Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Tomasz Sygut - Dyrektor TVP Info.

7307389-prezydent-bronislaw-komorowski-8

Fot. Lukasz Kaminski / Kancelaria Prezydenta

[ Wstecz ]

podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.