Międzynarodowe Targi Poznańskie MTP POZNAŃ Polska
 
 
COP 19 – STADION NARODOWY
Przygotowaliśmy część infrastrukturalną Szczytu Klimatycznego
cop
Okna nowym polskim eksportowym hitem - raport z okazji targów BUDMA i WINDOOR-TECH

W dniach 7 – 10 lutego w Poznaniu odbywa się najważniejsze spotkanie branży budowlanej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH. Z tej okazji przesyłamy Państwu raport przygotowany przez firmę InfoCredit dla Międzynarodowych Targów Poznańskich i portalu „Dźwignia Biznesu Strefa Wystawcy” na temat sytuacji polskiego rynku okien.

mtp_budma_2016-8.jpg

Wydarzenie rokrocznie gromadzi niemal 45 000 profesjonalnych zwiedzających. W programie zaplanowano m.in. warsztaty, wykłady dla architektów, strefy dające możliwość poznania i własnoręcznego sprawdzenia zalet prezentowanego sprzętu, narzędzi i materiałów oraz konkursy dla budowlanych ekspertów. Gwiazdą, która odwiedzi tegoroczną BUDMĘ, będzie hiszpański architekt Fernando Menis, autor nagradzanego projektu CKK Jordanki w Toruniu.

Z tej okazji przekazujemy Państwu raport przygotowany przez firmę InfoCredit dla Międzynarodowych Targów Poznańskich na temat sytuacji polskiego rynku okien.

Polskie okna i drzwi to eksportowy hit. Najchętniej kupują je Niemcy, Brytyjczycy, Czesi i Słowacy. Sporo możemy zdziałać jeszcze w Skandynawii, we Francji, Szwajcarii czy Austrii. Ale prawdziwą szansą dla polskich firm jest rynek globalny. Wartość sprzedaży zagranicznej polskich firm z branży okiennej to już ponad 1,5 mld USD rocznie. Pod tym względem jesteśmy potentatem, podobnie jak w produkcji mebli na eksport.

Pełny raport można pobrać TUTAJ

Zachęcam też do skorzystania z informacji prasowej na temat targów BUDMA i WINDOOR-TECH [Informacja prasowa_BUDMA 2017] oraz zdjęć z poprzedniej edycji wydarzenia [Zdjęcia_MTP_BUDMA_2016], które możecie Państwo pobrać ze strony.

Wstecz


podziel się
facebook
google
nk.pl
wykop
digg
blip
grono
twitter
delicio.us
flaker
 
.