Życie zaczyna się po 60-tce

22.10.2019 14:16:22

Podziel się

Koncerty Grażyny Brodzińskiej i Haliny Frąckowiak, warsztaty ogrodnicze i zielarskie, bezpłatne badania profilaktyczne oraz porady lekarzy i specjalistów to główne atrakcje targów VIVA SENIORZY. Dziesiąta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 25-26.10.2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Głównym punktem programu będą koncerty Grażyny Brodzińskiej i Haliny Frąckowiak, przygotowane we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza na, cieszące się dużym zainteresowaniem seniorów, warsztaty i wykłady.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość przygotowania sadzonek z liści różnych roślin, samodzielnego wykonania domków dla owadów i roślinnych lampionów. Będą mogli także poznać gatunki roślin zielarskich i ich zastosowanie. Jak zawsze organizator zadbał o aspekt edukacyjny imprezy. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad lekarzy i specjalistów, którzy opowiedzą o tym, jak leczyć i zapobiegać najczęstszym chorobom wieku podeszłego.

Targi będą podzielone na cztery bloki tematyczne: aktywność, blok, w którym zaprezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, działalnością organizacji i klubów seniora, a także urodą i stylem; zdrowie - prezentacja produktów i usług, dostosowanych do potrzeb seniora; wiedza - część poświęcona edukacji i rozwojowi; a także blok dedykowany otoczeniu, podejmujący tematykę infrastruktury dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami, bezpiecznego domu, a także pomocy w życiu codziennym.

Polska dostępna dla seniorów

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zorganizuje konferencję „Polska dostępna dla seniorów” w ramach programu unijnego Dostępność Plus. Wśród tematów poruszonych podczas konferencji nie zabraknie tych, związanych z dostępnością architektoniczną obiektów użyteczności publicznej, nowoczesnych technologii jako elementu wsparcia w opiece nad seniorami, czy prezentacji projektów zwiększenia udziału osób 60+ w rozwoju cyfrowej gospodarki.

Program „Dostępność Plus” to pierwsze i kompleksowe ujęcie tematyki dostępności w Polsce. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. Program koncentruje się na dostosowaniu przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do wymagań wszystkich obywateli.

Konferencja odbędzie się 25.10.2019 w godzinach 13.30-15.00 w sali konferencyjnej w pawilonie nr 3, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Prelegentami będą m.in. przedstawiciele firm Torqway, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, UAVS, a także Fundacji Intergracja oraz Politechniki Śląskiej.

VIVA SENIORZY! to najstarsze i największe targi dla seniorów w Polsce. Międzynarodowe Targi Poznańskie współpracują przy ich organizacji z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu. Wydarzenie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza potrwa dwa dni, 25-26.10.2019 r. w godzinach 10.00-17.00.