Biegiem na targi Poznań Sport Expo

15.10.2019 13:29:56

Podziel się

W dniach 18-20 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Poznań Sport Expo – projektu dla miłośników sportów biegowych i wszystkich tych, którzy lubią aktywnie formy spędzania czasu.

Tradycyjnie ekspozycję utworzą producenci i dystrybutorzy odzieży sportowej, butów, suplementów diety, sprzętu sportowego czy odżywek. Będzie więc można zapoznać się z najnowszymi kolekcjami na sezon jesień-zima, a co najważniejsze dokonać zakupów i wyposażyć się tak, aby bieganie sprawiało jeszcze większą przyjemność.


Aktywnie przez życie
Gośćmi specjalnymi jesiennej edycji Poznań Sport Expo będą m.in. Marcin i Julita Dziekan, którzy przez całą sobotę będą prowadzić treningi z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz z wykorzystaniem taśm minibands i rollerów. Co więcej, będą to treningi krótkie, intensywne – takie, na który każdy może sobie pozwolić, bo o to właśnie chodzi, by pokazać, że nawet będąc zapracowanym można wygospodarować trochę czasu dla siebie, który przyniesie efekt w postaci dobrej kondycji i ładnego ciała. Na zajęcia obowiązują zapisy. Formularz rejestracji dostępny jest TUTAJ.


Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych. W sobotę, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się m.in. organizowany przez POSiR bieg dla dzieci. W pawilonie nr 3 natomiast, przez cały dzień będzie można podziwiać trenujących uczniów z Poznańskiego Centrum Akrobatyki.


Wszystko zaczyna się w umyśle
Do pracy nad sobą, do aktywności fizycznej najbardziej motywują nas inni. Dlatego podczas targów Poznań Sport Expo nie zabraknie niezwykłych gości, których historie będą inspirować, zachęcać do dawania z siebie 100% i pokonywania własnych słabości. W gronie tym m.in. Natalia Wodyńska-Stosik, autorka bloga trimama.pl, promująca zdrowy i aktywny styl życia, poprzez sport - szczególnie triathlon. Natalia pokonała guza mózgu i po udanej operacji zaczęła uprawiać triathlon. Swoim doświadczeniem ze startów, ale i z codzienności dzieli się w social mediach, ale jest także blisko swoich fanów i w każdy niedzielny poranek budzi Gdańsk na wspólnych treningach marszobiegowych. To będzie spotkanie pełne pozytywnej energii dla wszystkich, którzy szukają inspiracji, a nie wymówek i chcą prowadzić zdrowy tryb życia, ale brakuje im odwago do zmian. Warto również zaplanować czas na uczestnictwo w prelekcjach dla biegaczy przygotowanych przez POSiR. W gronie zaproszonych gości m.in. Patrycja Bereznowska - tegoroczna zwyciężczyni najtrudniejszego ultramaratonu na świecie – Badwater w USA, w którym pokonała 135 mil i pobiła rekord trasy.


Testy sprawnościowe
Podczas jesiennej edycji Poznań Sport Expo będzie można wziąć również udział w ćwiczeniach sprawnościowych przygotowanych na stoisku poznańskiego oddziału PSP. Podciąganie na drążku, bieg po kopercie, próba wydolnościowa – to obowiązkowe punkty w testach, którym corocznie poddają się strażacy oraz osoby ubiegających się o wstąpienie w szeregi PSP. Podczas targów będzie można sprawdzić się w tych zadaniach pod czujnym okiem funkcjonariuszy Ośrodka Szkolenia.


20. PKO Poznań Maraton
Tradycyjnie, zwieńczeniem targów będzie maraton poznański. W tym roku będzie to jubileuszowa edycja tego wyjątkowego w kalendarzu poznaniaków wydarzenia, a jubileusz zobowiązuje, dlatego Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji szykują specjalne atrakcje dla uczestników targów oraz dotychczasowych biegów. Szczegóły już wkrótce. Pewne jest natomiast to, że 20 października ulicami Poznania pobiegnie 7000 osób. Dla wielu z nich będzie to życiowe wyzwanie. Tych, którzy nie biegną gorąco zachęcamy do kibicowania.

www.sportexpo.mtp.pl