Biuro regionalne PARP na targach

01.07.2021 14:15:22

Podziel się

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości otworzyła swoje pierwsze biuro regionalne. Wielkopolska placówka mieści się na Międzynarodowych Targach Poznańskich i będzie punktem kontaktowym dla przedsiębiorców z zachodniej części Polski.

PARP chce być bliżej przedsiębiorców, których ma wspierać. Poznańskie biuro ma nie tylko prowadzić działania informacyjne i promocyjne, ale także wspierać firmy znajdujące się w okresowych trudnościach. To zadanie będzie realizowane przez punkt informacyjny Systemu Wczesnego Ostrzegania MŚP (SWO). Oprócz wsparcia finansowego, firmy - zwłaszcza małe i średnie - potrzebują bowiem doradztwa, zwłaszcza gdy pojawiają się trudności w działaniu, czasami trudne do zidentyfikowania przez samych przedsiębiorców. Zapewnią im je fachowcy z SWO. System Wczesnego Ostrzegania to jeden z najważniejszych tegorocznych projektów Agencji, który będzie zarządzany z biura regionalnego w Poznaniu.

Polska gospodarka na tle innych krajów unijnych stosunkowo najmniej ucierpiała w pandemii i najszybciej zaczęła odrabiać wywołane przez nią straty także dzięki tempu, w jakim polskie firmy cyfryzują się i przyswajają nowe technologie. Pomagają im w tym m.in. fundusze z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, będącego w dyspozycji PARP. Wielkopolskie firmy uzyskały dofinansowanie ponad 472 mln zł. Dofinansowanie z tego programu w całości przeznaczone jest na projekty służące powstawaniu i wprowadzaniu na rynek nowych towarów i usług. To najlepsza metoda na zwiększanie konkurencyjności polskich firm – na rynku krajowym i globalnym.

- Wprowadzanie innowacji wzmacnia potencjał eksportowy polskich przedsiębiorców – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. – Obchodzące właśnie stulecie poznańskie targi mają olbrzymie doświadczenie w tej dziedzinie. Cieszę się, że biuro PARP powstało właśnie na naszym terenie. Dzięki temu Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się najważniejszym adresem dla firm, które myślą innowacyjnie i proeksportowo – dodaje.

Regionalne biuro PARP mieści się przy ul. Bukowskiej 12, w budynku World Trade Center. Wkrótce działalność rozpoczną trzy kolejne biura regionalne Agencji.