CAVALIADA Winter Tour

02.02.2021 15:38:04

Podziel się

Pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody w 2021 roku rozpoczynają się już dziś na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To pierwszy, dwutygodniowy Tour w 11-letniej historii Cavaliady w Poznaniu. Pula nagród wyniesie ponad pół miliona złotych.

CAVALIADA Winter Tour to dwutygodniowe zawody z konkursami zaliczanymi do Pucharu Świata i do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, a także CAVALIADA Future, czyli konkursy dla dzieci na kucach.

Chcielibyśmy wspomóc rozwój sportowy reprezentantów Polski i umożliwić im rywalizację na najwyższym poziomie, tak by zebrane u nas doświadczenie mogli wykorzystać w nowym, mamy nadzieję, lepszym sezonie. Program CAVALIADA Winter Tour da również szansę walki o cenne punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata – mówi Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour. – Infrastruktura targowa i wielkość hal pozwoli nam zorganizować wydarzenie z dbałością o wszelkie procedury epidemiologiczne i sanitarne.

W programie zaplanowane są konkursy: 110, 120, 130 i 140 cm, a także rundy dla młodych koni. Nie zabraknie zmagań dzieci na kucach – CAVALIADA Future. Najbardziej emocjonująco pod kątem sportowym zapowiada się rywalizacja w ramach dużej rundy z trzema konkursami zaliczanymi do rankingu FEI (145 cm),w tym Grand Prix w drugim tygodniu, zaliczanym do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata (140-160 cm). To pozwoli zawodnikom z Europy Środkowo-Wschodniej zachować szansę zdobycia cennych punktów kwalifikujących do finału Pucharu Świata. W aktualnym rankingu subligi północnej LEC na prowadzeniu jest Andrius Petrovas z Litwy, a tuż za nim plasuje się Jarosław Skrzyczyński. Z pewnością tych dwóch zawodników będzie chciało zdobyć komplet punktów w Poznaniu.

Nie zabraknie też dobrej, sportowej zabawy. W dwa sobotnie wieczory zawodnicy powalczą w tak lubianym zarówno przez nich, jak i kibiców konkursie Speed and Music. Dla mniej doświadczonych zawodników organizator przygotował Special Round 110 cm.

Na chwilę obecną, kierując się wytycznymi sanepidu i Polskiego Związku Jeździeckiego organizator planuje przygotować imprezę bez udziału publiczności. Wszystkie konkursy będą transmitowane online na stronie organizatora, a najważniejsze z nich pojawią się w TVP Sport.

Więcej informacji na stronie www.cavaliada.pl