Debata "Poznań wobec pandemii"

08.12.2020 16:02:57

Podziel się

Jak Poznań radzi sobie z pandemią? Jak przygotować miasto na podobne kryzysy? O tym rozmawiać będą w naszym wirtualnym studiu uczestnicy debaty „Poznań wobec pandemii”.

Zapraszamy na nowy cykl wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Miasta Poznania - DEBATY POZNAŃSKIE. Raz na kwartał uczestnicy rozmawiać będą o tym, co ważne dla Miasta Poznania, a przede wszystkim dla jego mieszkańców. W debacie weźmie udział m.in. prezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski, a odbędzie się ona 9 grudnia 2020 roku.


W ostatnich tygodniach i miesiącach wielu naukowców, ekspertów i praktyków z różnych dziedzin stara się zebrać informacje, jak radzą sobie z pandemią miasta, ich władze i mieszkańcy. W związku z tym pojawia się także i w naszym mieście potrzeba interdyscyplinarnej debaty pod hasłem „Poznań wobec pandemii”. U jej podstaw leży lepsze rozeznanie istoty trwającej pandemii w kontekście praktycznych wniosków dla funkcjonowania i rozwoju Poznania w dłuższej perspektywie czasu. Dzisiaj, co zrozumiałe, dużo uwagi poświęcamy bieżącemu reagowaniu, głównie w celu ograniczenia pandemii i jej skutków. Jednak obok działań wymuszonych presją bieżących potrzeb, konieczne jest także – już teraz – przemyślenie i podjęcie działań, środków politycznych, opracowanie strategii i planów, przygotowujących Poznań na okres po pandemii.

Debata będzie dostępna online poprzez:

profil na YouTube

profil na Facebooku

wydarzenie fundacji na FB

 

ORGANIZATORZY i PARTNERZY:
Fundacja Rozwoju Miasta Poznania - Organizator
Ataner - Mecenat I-szej Debaty
Grupa MTP - Partner strategiczny
Wydawnictwo Miejskie Posnania - Partner medialny
Wydawnictwo Poznańskie - Partner medialny
Trin - Współpraca
World Trade Center Poznań - Współpraca