Design w przestrzeni miasta

01.03.2019 10:09:09

Podziel się

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają mieszkańców i gości targowych do udziału w akcji „Miasto Żyje Designem”. Projekt towarzyszy 11. edycji targów ARENA DESIGN, a z oferty przygotowanej przez partnerów uczestnicy będą mogli skorzystać w dniach 8-17 marca br.

ARENA DESIGN to miejsce spotkań producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najświeższych osiągnięć i możliwości światowego dizjanu.

- Zdając sobie sprawę z rosnącej popularności dobrego wzornictwa, a także mając na uwadze siłę sektora kreatywnego w Poznaniu trzy lata temu rozszerzyliśmy program ARENA DESIGN o projekt „Miasto żyje designem”. W ten sposób chcemy wyraźnie podkreślić, że Międzynarodowe Targi Poznańskie są ważnym elementem miasta i dbają o przygotowanie atrakcyjnej oferty nie tylko dla naszych gości, ale także dla mieszkańców - tłumaczy Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu MTP.

 

W tym roku do udziału w projekcie zaproszone zostały galerie, showroomy i miejsca użyteczności publicznej. W ofercie są także unikatowe wystawy przygotowane przez instytucje kultury i uczelnie wyższe oraz pokazy filmowe.

- To miejsca, które na różnych płaszczyznach, ale zawsze jak najlepiej, kojarzą się z designem – są zaprojektowane przez cenionych architektów bądź oferują produkty i usługi znanych marek - wyjaśnia Joanna Waszak, dyrektor ARENA DESIGN 2019.

Atrakcyjną ofertę dla gości targowych i mieszkańców Poznania przygotowały: 12 CHAIRS, Centrum Kultury ZAMEK, Concordia Design, Czapski Art. Foundation, Dekoma, Direct floor, Fabryka Form, Folwark Edwardowo, Galeria Curators’Lab, Galeria DESIGN UAP, GALERIA YES, Garden City, Ipnotic Design Store, KARTELL, Rosenthal, Malta Festival Poznań, Muzeum Sztuk Użytkowych, Galeria NOTI, RIDEX – Showroom, SHOWROOM Swarzędz, SPOT, Teatr 8 dnia, Terrano, Centrum Aktywności Artystycznej UAP oraz poznańskie kina studyjne: Kino Pałacowe, Kino Rialto i Kino MUZA.

Informacje dot. akcji oraz szczegółowa oferta partnerów dostępna jest na stronie: www.arenadesign.pl/miasto-zyje-designem