Dzieła impresjonistów wychodzą z ram

19.06.2020 08:58:28

Podziel się

Wystawa malarstwa impresjonistów i postimpresjonistów w 3D odbędzie się po raz trzeci w Poznaniu, w dniach 27-28 czerwca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

#WracamyDoGry! Dla tych, którzy pytali, kiedy „Impresjoniści” wrócą do Poznania i dla tych, którzy wystawy jeszcze nie widzieli.

Po raz kolejny będzie można zobaczyć ożywione trójwymiarowe reprodukcje obrazów takich klasyków, jak: Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin, czy Vincent Van Gogh.Organizatorzy zapraszają na niesamowitą podróż po świecie sztuki. Blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Dzięki zastosowaniu tej techniki dzieła największych malarzy zyskają jeszcze większą głębię i ekspresję.

Światło razi swoim blaskiem, przebijając się przez korony drzew i zmuszając oglądających, by zmrużyli oczy. Słoneczników aż chciałoby się dotknąć, tak stają się realne, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo, że czasem to widok „martwej natury”. Na trójwymiarowych reprodukcjach obrazów, tak dobrze wszystkim znanych, goście odkryją detale dalszego planu i elementy, na które do tej pory nie zwrócili uwagi.

- Wystawa ma już swoich wiernych fanów, którzy wielokrotnie wracają do swoich ulubionych dzieł - nie tylko tu w Poznaniu – mówi Barbara Vogt, dyrektor wystawy. - Spotykamy ich również na wystawach w innych miastach. Mówią, że za każdym razem odkrywają coś nowego, a trójwymiar ukazuje im coraz to inne tajemnice obrazu. Potrzeba tylko trochę czasu, cierpliwości i kilka podpowiedzi charyzmatycznego przewodnika.

Impreza odbywać się będzie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych GIS.
Bilety z określonym dniem i godziną wejścia na wystawę są dostępne tylko on-line na stronie www.ToBilet.pl.

27-28.06.2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pawilon PCC, poziom 1, wejście B

Godziny otwarcia:
27.06.2020, godz. 10.00-17.00;
28.06.2020, godz. 10.00-16.00

 

Ceny biletów:
Przedsprzedaż do 19 czerwca lub do wyczerpania puli biletów w promocyjnych cenach:
• Bilet normalny jednorazowy – 35 zł/os. (przedsprzedaż 25,00 zł/os.)
• Bilet grupowy jednorazowy – 31,50 zł/os. (przedsprzedaż 22,50 zł/os.)
Przy zakupie powyżej 10 biletów, rabat 10%
• Bilet ulgowy jednorazowy – 25,00 zł/os. (przedsprzedaż 20,00 zł/os.)
Przysługuje dzieciom w wieku 3-7 lat oraz posiadaczom ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej, emeryta, rencisty lub karty dużej rodziny. Przy wejściu na wystawę należy okazać w/w dokument upoważniający do ulgi.
• Dzieci do lat 3 - wstęp wolny.
• Parking na terenie MTP – 15 zł (na dzień wydarzenia)