Festiwal Fantastyki Pyrkon w Poznaniu

28.04.2019 10:15:39

Podziel się

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwa Festiwal Fantastyki Pyrkon. To już jego XIX edycja. Pyrkon to dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay, ale przede wszystkim kolorowi, pełni pasji goście, przebrani za postaci z książek, komiksów, animacji, filmów i gier. Dziś Pyrkon jest największym Festiwalem Fantastyki w Polsce i jednym z największych w Europie.

 

 

Co w programie?

 

  • Dziesiątki sal prelekcyjnych wypełnionych atrakcjami: Cosplay, wykłady, konkursy, warsztaty, wystawy i pokazy nie z tej ziemi.

  • Raj dla fanów fantastycznych gadżetów – ponad 14 000 m2 ze sklepami z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami, gadżetami – w skrócie ze wszystkim, o czym możecie zamarzyć.

  • Okazja do spotkania niesamowitych gości! W ciągu ostatnich lat odwiedzili nas: Peter Watts, David Weber, Mark Rein Hagen, John Wick, John Layman, Shane Lacy Hensley, Ted Chaing, Jacek Dukaj, Eoin O’Doherty, Graham Masterton, Jarosław Grzędowicz, Dmitry Glukhovsky, Tad Williams, Sandy Petersen, Cameron Stewart, Olga Gromyko, Charles Stross, Lauren Beukes, Nathaniel Buzolic, Timo Vuorensola i inni.

  • Olbrzymi Games Room dla wszystkich zapalonych fanów oraz rozpoczynających swoją przygodę z grami planszowymi.

  • Wielki i wypasiony Blok Gier Elektronicznych – znajdziecie tu konsole, turnieje, showroomy, strefę Indie Games oraz Retro.

  • Fantastyczne wioski, w których można obejrzeć stroje, wziąć udział w aktywnościach rodem z historii oraz zrobić niezwykłe pamiątkowe zdjęcia.