Finał Cavaliady w Warszawie

05.03.2019 14:15:20

Podziel się

Już 7 marca obędzie się Finał Cavaliady Tour 2018/19. Zawody w Warszawie podzielone zostały na dwie rangi CSI3*-W i CSI1*.

Już po raz ósmy dzięki CAVALIADZIE, w dniach 7-10 marca Centralny Ośrodek Sportu Torwar zamieni się w arenę międzynarodowych zmagań jeździeckich czterech konkurencji: skoków przez przeszkody, Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, ujeżdżenia i powożenia. To właśnie na Torwarze poznamy złotych medalistów Halowego Pucharu Polski WKKW i Powożenia Zaprzęgami Czterokonnymi, a także zwycięzcę CAVALIADA Tour 2018/2019. Dodatkowo, CAVALIADA w Warszawie to jednocześnie Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Program CAVALIADY w Warszawie gwarantuje kibicom wiele sportowych emocji. Oprócz uwielbianych przez publiczność, rozrywkowych konkursów takich jak: Potęga Skoku, Venus vs Mars, konkurs sztafet czy CAVALIADA Future, nie zabraknie prestiżowych konkursów o wysokiej randze sportowej. Do klasyfikacji Pucharu Świata zaliczane będą wszystkie konkursy dużej rundy. One też będą decydowały o ostatecznych wynikach CAVALIADA Tour. Dzięki wysokiej puli nagród, zawodnicy będą mieli szansę zdobyć cenne punkty do światowego rankingu w dwóch konkursach: sobotnim Speed & Music, i niedzielnym Grand Prix z pulą nagród bliską 200 tysięcy złotych.

O zwycięstwo w PKO Grand Prix Warszawy z pewnością walczyć będzie Krzysztof Ludwiczak, zwycięzca Grand Prix CAVALIADY w Lublinie.

Wygrana CAVALIADY Tour to mój główny cel na sezon halowy, dlatego trenujemy razem z Nordwindem, moim podstawowym koniem na te rozgrywki, by ponownie zmierzyć się z rywalami. W Warszawie podejmę rękawicę i powalczę z Jarkiem o zwycięstwo – podkreśla Krzysztof Ludwiczak. Walka niewątpliwie będzie bardzo zacięta, ponieważ Jarosław Skrzyczyński tak łatwo nie odda tytułu najlepszego zawodnika CAVALIADY Tour. Dodatkowo, wygrana w Grand Prix da mu pewny awans na finał Pucharu Świata w Goeteborgu. - Na ten konkurs szykuję swojego najlepszego konia, Chacclanę. Awans do finału Pucharu Świata to mój główny cel na sezon halowy, do którego przygotowywałem się od wielu miesięcy startując w kwalifikacjach i zbierając punkty. Kropką nad i będzie wygrana w warszawskim Grand Prix – podkreśla dwukrotny uczestnik finału Pucharu Świata. Realne szanse na awans mają również Wojciech Wojcianiec i Maksymilian Wechta. Kto ostatecznie wygra CAVALIADA Tour 2018/2019, kto zwycięży w Grand Prix i kto pojedzie na finał Pucharu Świata? Dowiemy się już 10 marca.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cavaliada.pl. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie: www.ticketmaster.pl oraz tixer.pl, a także w salonach EMPIK.