Finał Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn w Arenie!

29.04.2019 14:57:38

Podziel się

W Hali Widowiskowo-Sportowej Arena odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się finałowi PGNiG Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Wzięli w niej udział Jędrzej Solarski - Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Ewa Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu UMP oraz Wiceprezesi Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański i Bogdan Sojkin.

Tegoroczny finał Pucharu Polski mężczyzn zostanie rozegrany 12 maja o godz. 13:00. Będzie to 53. edycja, a PGE Vive Kielce stanie przed szansą obrony tytułu i zdobycia jedenastego Pucharu Polski z rzędu. Utytułowany zespół z Kielc, który w 2016 roku zwyciężył w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów, ma w swoim dorobku piętnaście triumfów w Pucharze Polski. W składzie kieleckiej drużyny występują reprezentanci Wielkopolski: Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski. Natomiast Orlen Wisła Płock zdobywała trofeum dziesięciokrotnie. "Nafciarze" po raz ostatni po Puchar Polski sięgnęli w 2008 roku, w Mielcu. Drugim finalistą był wtedy klub z Kielc.

Nowa formuła rozgrywania finałowej rywalizacji, czyli jeden mecz na neutralnym terenie, obowiązuje od roku 2017. PGNiG Puchar Polski to, oprócz rywalizacji o mistrzostwo Polski, najważniejsze wydarzenie w krajowej piłce ręcznej. Nowy format ma na celu podniesienie prestiżu marki PGNiG Pucharu Polski oraz nadanie jej unikatowego, specjalnego i nobilitującego charakteru.

Organizację Finału PGNiG Pucharu Polski finansowo wsparło Miasto Poznań. Podczas konferencji doszło do podpisania umowy dotyczącej tego wydarzenia.

W Poznaniu dwa zespoły grają na zapleczu najwyższych klas rozgrywkowych. W I lidze mecze rozgrywają: Grunwald Poznań (mężczyźni) i AP Poznań (kobiety). Poznań może pochwalić się również bardzo dobrym szkoleniem młodzieży, szczególnie jeśli chodzi o MKS Poznań (chłopcy) i Pyrki Poznań (dziewczynki). Na trybunach podczas finału zasiądą m.in. zawodnicy z Wielkopolskich klubów: Buku, Dopiewa, Swarzędza - niektórzy z nich są uczniami poznańskich szkół średnich. W Wielkopolsce bardzo mocne ośrodki szkolenia znajdują się w: Wągrowcu, Obornikach, Lesznie, Ostrowie Wielkopolskim, Kościanie, Wolsztynie, Gnieźnie i Kępnie.

Finał PGNiG Pucharu Polski, PGE Vive Kielce - ORLEN Wisła Płock, 12 maja, g. 13:00, transmisja TVP Sport

Bilety na mecz finałowy Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn PGE Vive Kielce - ORLEN Wisła Płock