Gonitwa Grupy MTP podczas Wielkiej Warszawskiej

26.09.2019 16:08:23

Podziel się

Nadszedł czas Wielkiej Jesiennej Gali na Służewcu, której najważniejszym wydarzeniem jest Wielka Warszawska. Gonitwy co roku przyciągają tysiące miłośników wyścigów konnych, a tym razem jedna z nich odbędzie się pod patronatem Grupy MTP.

To kolejna, obok odbywającej się kilka razy w roku Cavaliady, impreza jeździecka, w której Grupa MTP bierze czynny udział. Wielkie starcie derbistów już w najbliższą niedzielę w Warszawie. Tegoroczna obsada biegu jest doborowa i dość liczna, bowiem na starcie stanie 11 koni, w tym ścisła czołówka trzylatków, dwa najlepsze konie starsze oraz zagadkowy reprezentant Czech – Cosmic City.

Wielka Warszawska to najwyżej dotowana i jedna z najważniejszych porównawczych gonitw sezonu, gdzie zwycięzca otrzymuje Nagrodę Prezydenta Warszawy. W rozgrywkach biorą udział konie trzyletnie i starsze. Gonitwa rozgrywana jest zawsze jesienią (na przełomie września i października) na torze wyścigów konnych na Służewcu. Zwycięstwo w gonitwie często przesądza o otrzymaniu tytułu Konia Roku.

Dla Toru Służewiec jest to rok jubileuszowy. Osiemdziesiąt lat temu warszawskie wyścigi zaczęły tworzyć nowy rozdział w historii. Pierwszy dzień wyścigowy na tym unikalnym Torze w stolicy Polski odbył się 3 czerwca.

Gonitwa o Puchar Prezesa Grupy MTP rozpocznie się 29 września o godz. 15:30. Zapraszamy!

Więcej informacji:

Wielka Warszawska

Tor Służewiec

ToBilet jest jednym z partnerów głównych wydarzenia