Grupa MTP organizująca Targi BOATEX jednym z głównych partnerów regat LOTOS Nord Cup 2019

28.06.2019 13:26:00

Podziel się

Na przełomie czerwca i lipca Regaty LOTOS Nord Cup 2019 w Gdańsku znowu zapewnią nam wiele sportowych emocji. Jesteśmy dumni, że Grupa MTP organizująca Targi Boatex może być jednym z głównych partnerów wydarzenia.

Przed nami 10-dniowe żeglarskie szaleństwo! Organizowana przez AZS Galion Gdańsk i Yacht Club Gdańsk impreza rozpoczyna się 28 czerwca i trwa aż do 7 lipca. Baza regat tradycyjnie będzie w marinie Galion w Górkach Zachodnich, a w drugi weekend zawita także do Mariny Gdańsk.

Od niektórych z wyścigów zależy całkiem sporo, więc możemy spodziewać się prawdziwej bitwy na wodzie. Zawodnicy powalczą o prawa do startu w Mistrzostwach Świata w klasie Laser. Wyścigi w klasie Optimist są jedną z ośmiu najważniejszych imprez pucharowych w kraju, a w klasach Nautica 450 i Snipe żeglarze powalczą o tytuł Mistrza Polski.

Organizatorzy spodziewają się tłumów żeglarzy, zarówno tych doświadczonych i utytułowanych, jak i tych najmłodszych. Właśnie ta różnorodność regat wpływa na popularność i ponadczasowość imprezy. Swój udział zapowiedzieli tak utytułowani zawodnicy, jak Piotr Adamowicz, Piotr Tarnacki, Łukasz Trzciński i Tytus Butowski.

Zapraszamy na regaty Pantaenius Nord Cup Gdańsk 2019, stronę www.nordcup.pl oraz www.boatex.pl.