Impresjoniści i dinozaury w 3D

07.06.2021 13:06:56

Podziel się

Dzieła najznakomitszych malarzy impresjonizmu i postimpresjonizmu oraz kilkadziesiąt gatunków dinozaurów w trójwymiarze można oglądać jeszcze przez dwa weekendy czerwca.

Organizator wystaw – Muzeum Rolnictwa w Szreniawie – oraz gospodarz – Grupa MTP – przedłużyli możliwość spotkania ze sztuką dla osób, które do tej pory nie miały okazji uczestniczyć w wystawach lub chcą zobaczyć je raz jeszcze. Czynne będą 12-13 i 19-20 czerwca. Udział w wystawach do doskonała lekcja sztuki i przyrody dla dzieci i młodzieży – uczą się, ale przede wszystkim doskonale bawią.

Twórczość w nietypowej formie

Słońce przebija się przez korony drzew bardziej niż zwykle, a błękit falującej wody pozwala niemal poczuć powiew nadmorskiej bryzy. Przetworzenie do trójwymiarowej wersji obrazów najbardziej znanych malarzy impresjonizmu i postimpresjonizmu sprawia, że można zobaczyć w dobrze znanym wszystkim dziełach elementy, których wcześniej ludzkie oko nie dostrzegało. Jedyna tego rodzaju wystawa w Europie, podczas której dzieła największych artystów takich jak Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin czy Van Gogh przedstawiono w nietypowej formie.

 

Spotkanie z prehistorią

Dinozaury nie mają sobie równych, fascynują dzieci szczególnie w wieku przedszkolnym. Przedstawienie blisko 50 gatunków tych prehistorycznych gadów w wersji 3D, pozwala młodym odkrywcom przenieść się do świata, w którym te niezwykłe zwierzęta wyglądają jak żywe.

Wystawy odbywają z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych GIS. Bilety na każdą z wystaw, z określonym dniem i godziną wejścia, są dostępne online, na stronie www.ToBilet.pl. Bilet trzeba pobrać również dla dzieci do lat 3, dla których wstęp jest wolny.

 

Impresjoniści w 3D, Dinozaury w 3D

12-13 i 19-20 czerwca 2021

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 2 (wejście od ul. Głogowskiej naprzeciw Dworca Zachodniego, brama 9)

Godziny otwarcia: soboty: 10:00-18:00, niedziele: 10:00-17:00

https://impresjonisci3d.pl/pl/
https://www.dinozaury3d.pl/pl/