Kolejami Wielkopolskimi na targi!

21.10.2021 15:16:02

Podziel się

Z dworca PKP na Międzynarodowe Targi Poznańskie dotrzesz pieszo w zaledwie pięć minut. Dlatego wszystkich mieszkańców Wielkopolski zachęcamy do podróży koleją.

Już od 10 lat charakterystycznym elementem wielkopolskiego krajobrazu są biało-czerwone pociągi z logo Kolei Wielkopolskich. Pierwszy skład wyruszył w trasę dokładnie 1 czerwca 2011 roku o godzinie 4:40.

Obecnie Koleje Wielkopolskie obsługują piętnaście tras łączących prawie dwieście czterdzieści miejscowości w całym województwie. W tym czasie pięćset tysięcy razy uruchomiliśmy nasze pociągi i przejechaliśmy kilometrowy ekwiwalent stu dziesięciu wypraw na Księżyc.

Z każdym kolejnym rokiem uruchamianych jest coraz więcej nowych kierunków podróży, a co za tym idzie – wzrasta liczba pasażerów, którzy w drodze do pracy, szkoły czy na wypoczynek wybierają jako środek transportu właśnie pociągi Kolei Wielkopolskich.

Częstym celem podróży są także Międzynarodowe Targi Poznańskie, które przyciągają podróżnych wypełnionym po brzegi kalendarzem interesujących wydarzeń targowych. Grupa MTP wspiera tę ekologiczną formę podróży i aktywnie współpracuje z Kolejami Wielkopolskimi.