Konferencja klimatyczna COP24 w Katowicach - VIDEO

16.12.2018 12:33:55

Podziel się

Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz trzeci były organizatorem technicznym konferencji klimatycznej ONZ.

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz trzeci były organizatorem technicznym konferencji klimatycznej ONZ.  Na potrzeby konferencji COP24 w Katowicach MTP zrealizowały newralgiczną część przygotowań, zajmując się m.in. budową hal tymczasowych, aranżacją przestrzeni i sal konferencyjnych, oznakowaniem terenu konferencji, a także budową i obsługą systemu komputerowego, teleinformatycznego i energetycznego na potrzeby wydarzenia.

Kolejna 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz 1. (część 3) Konferencją Stron, służącą jako spotkanie stron Porozumienia Paryskiego (CMA1.3), odbyła się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. W konferencji wzięli udział m.in.  Al Gore, Arnold Schwarzenegger i David Attenborough.

Do dyspozycji 30 tysięcy przedstawicieli wszystkich Stron Konwencji (196 państw i UE), oddanych zostało 8 stref konferencyjnych, a w nich sale plenarne, sale konferencji prasowych, sale spotkań oraz kilkaset innych pomieszczeń w tym biura, centra komputerowe, miejsca do pracy i relaksacji.

Przygotowania do konferencji rozpoczęły się 28 września. Na potrzeby konferencji zostały wybudowane tymczasowe hale, których przestrzeń wynosi prawie 40 000  tys. m2. Przy budowie i aranżacji terenu konferencji pracowało niemal 2000 osób - pracownicy MTP i podwykonawcy, 20 wózków widłowych i żuraw budowlny, a  elementy do budowy i wyposażenia konferencji zostały dowiezione aż 400 transportami.  

COP24 w liczbach:

  • 45 tys. m2 wykładziny, która posłużyła do wyłożenia korytarzy i pomieszczeń konferencyjnych
  • 2,5 km płotów do ogrodzenia terenu konferencji
  • 2000 opraw ledowych
  • 350 drzwi do zabudowy tymczasowej
  • 5800 odbiorników do tłumaczeń symultanicznych było używanych przez uczestników konferencji
  • 40 000 tys. litrów wody wypili uczestnicy konferencji
  • 100 000 kubków biodegradowalnych zużyli uczestnicy spotkań

W obsługę podczas konferencji klimatycznej COP24 zaangażowanych było ponad 500 osób, ogromna większość to współpracownicy z Katowic i aglomeracji śląskiej.  Ich zadania były bardzo zróżnicowane od pracy przy obsłudze mediów poprzez działania ICT, rejestrację uczestników, obsługę sal konferencyjnych, tłumaczenia i inne działania wspierające.

Międzynarodowe Targi Poznańskie były zaangażowane w organizację szczytu klimatycznego ONZ już po raz trzeci. W grudniu 2008 r. MTP i znajdujące się na jego terenach Poznań Congress Center były gospodarzami 14. Konferencji Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Najwyższa jakość organizacyjna MTP została wówczas doceniona przez przedstawicieli ONZ, rządu RP oraz uczestników wydarzenia. Ministerstwo Środowiska powierzyło MTP realizację najważniejszej części przygotowań do kolejnego szczytu klimatycznego ONZ  – COP19, który odbywał  się na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2013 roku.

Międzynarodowe Targi Poznańskie od blisko 100 lat łączą ze sobą ludzi z całego świata działając w branży spotkań. W portfolio firmy są imprezy targowe, wydarzenia kulturalne, sportowe, a także kongresy i konferencje, które przyciągają rocznie ponad 1,1 mln gości. Dziś MTP to również firma eventowa świadcząca kompleksowe usługi marketingowe, cateringowe i aranżacji przestrzeni.

MTP są organizatorem jak i gospodarzem konferencji, kongresów, wydarzeń religijnych, kulturalnych, sportowych i korporacyjnych.  Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się wydarzenia, takie jak: Światowy Kongres Dentystyczny FDI , Directions EMEA, czyli spotkanie przedstawicieli partnerów Microsoft Dynamics NAV z całego świata, Zgromadzenie Narodowe, wydarzenia w ramach Polskiej Prezydencji w UE i Europejskie Spotkanie Młodych Taize.                

     

MTP to lider wśród organizatorów imprez targowych w Europie Środowo-Wschodniej. Odwiedzają je goście z całego świata. Wszystkie targi dla najważniejszych polskich branż eksportowych odbywają się właśnie tu: Targi Meble Polska (meblarstwo), Polagra Food (żywność), Budma (stolarka otworowa), Motor Show, TTM (automative) oraz ITM (przemysł metalowy).

Wyłącznym Host Broadcasterem (HB) wydarzenia jest Telewizja Polska S.A.