Kraków zyskał CAVALIADĘ, CAVALIADA zyskała Kraków

28.11.2018 18:53:29

Podziel się

CAVALIADA Tour zyskała nową lokalizację - Królewskie Miasto Kraków. Miasto Kraków natomiast dołączyło do elitarnego grona miast europejskich, w których odbywają się prestiżowe, międzynarodowe zawody jeździeckie. Trzecia z eliminacji do CAVALIADA Tour w sezonie 2018/2019 odbędzie się w terminie 28 lutego – 3 marca 2019 roku w Krakowie.

Kraków od kilku lat znajdował się w kręgu zainteresowania Międzynarodowych Targów Poznańskich jako kolejna z lokalizacji zawodów CAVALIADA Tour.  Jest to miasto z ogromnym potencjałem oraz piękną historią, doskonale skomunikowane, z możliwością szybkiego dojazdu z zagranicy (Czechy, Słowacja, Austria i dalej). Olbrzymim atutem pod kątem realizacji CAVALIADY jest hala TAURON ARENA Kraków, która pozwala zapewnić komfort startu zawodnikom oraz świetne warunki dla publiczności do przeżywania pięknych, jeździeckich emocji na najwyższym poziomie.

- Nasze wspólne starania, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Kraków, dotyczące organizacji Cavaliady toczyły się od 3 lat. Z determinacją przystępujemy do realizacji zadania. Cieszymy się, że będziemy mieli możliwość podjęcia wyzwania organizacji CAVALIADY Kraków. Wierzymy, że obecność na CAVALIADZIE to doskonała okazja dla mieszkańców Krakowa i okolic do obcowania ze sportem jeździeckim na najwyższym poziomie podkreśla Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Tomasz Kobierski.

- W trakcie CAVALIADY, zaprosimy do bezpłatnego udziału w programie edukacyjnym wszystkie dzieci z krakowskich szkół i przedszkoli. Najmłodszym uczestnikom przybliżana będzie historia Polski oraz rola jeździectwa w dziejach naszego narodu. Zadbamy także o kształtowanie postaw proekologicznych oraz promowanie jazdy konnej i aktywności sportowej. Ponadto odbywająca się w Krakowie CAVALIADA przyniesie miastu prestiż na arenie międzynarodowej. Stolicę Małopolski odwiedzą gwiazdy jeździectwa światowego formatu – dodaje Tomasz Kobierski.

Wydarzenia z cyklu CAVALIADA Tour to synergia trzech obszarów: SPORT, SHOW i TARGI. Organizatorzy planują utrzymać formułę programową znaną nam z imprez odbywających się w poprzednich sezonach w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. Zawody w skokach przez przeszkody w Krakowie odbędą się w formule wydarzenia międzynarodowego, w randze CSI2*.