Książki i edukacja na Międzynarodowych Targach Poznańskich

26.02.2019 15:27:20

Podziel się

W dniach 1-3 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się XXIII Targi Edukacyjne oraz Poznańskie Targi Książki. Obu wydarzeniom towarzyszy bogaty program spotkań, warsztatów i konferencji. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Tegoroczna edycja targów Edukacyjnych realizowana jest pod hasłem „Kierunek Bezpieczeństwo”. Udział potwierdziło blisko 170 placówek edukacyjnych działających na różnych poziomach nauczania. Każdy kto chce się rozwijać, poszerzać wiedzę i zdobywać nowe kompetencje będzie miał okazję poznać możliwości i wybrać ścieżkę odpowiednią dla siebie. W programie znalazły się także wykłady, edukacyjny gry i zabawy. Jak co roku, Targom Edukacyjnym w Poznaniu towarzyszy także bogaty program konferencji skierowany do nauczycieli oraz dyrektorów szkół.

Prawdziwą gratką będzie spotkanie z Sir Dermotem Turingiem, znanym prawnikiem i ekonomistą, członkiem rady powierniczej fundacji i muzeum Bletchley Park, bratankiem Alana Turinga, genialnego brytyjskiego matematyka, ojca informatyki. Dermot Turing jest także autorem książki „X,Y,Z .Prawdziwe historie złamania szyfru ENIGMY”, która jesienią 2018 roku opublikowana została w Wielkiej Brytanii. Teraz czeka na swoją wielką premierę w Polsce podczas Poznańskich Targów Książki. Organizatorem spotkania jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z ODN w Poznaniu.

Poznańskie Targi Książki organizowane są w tym roku w zupełnie nowej formule. Dotychczas znane jako targi książki dla dzieci, poszerzają swoją ofertę o literaturę dla czytelnika w każdym wieku. W marcu ubiegłego roku w odbywających się równolegle trzech imprezach czyli Targach Edukacyjnych, Targach Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej uczestniczyło 37,2 tys. zwiedzających. W tym roku frekwencja powinna być jeszcze większa.

W trakcie uroczystości otwarcia Poznańskich Targów Książki w piątek 1 marca o godz. 10.30 (scena w Alei Lipowej) zostaną wręczone prestiżowe Nagrody Pegazika dla twórców i promotorów czytelnictwa wśród dzieci , a także będzie ogłoszony werdykt i wręczone nagrody w trzech konkursach edytorskich: na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz o Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, w Konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Księdza Edwarda Pudełki oraz w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania. Organizatorem konkursów jest Wydawnictwo Naukowe UAM.

Na ekspozycji pojawi się wiele nowych wydawnictw. Wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany program:

- spotkania autorskie

- prezentacje nowości wydawniczych

- panele i spotkania w gronie specjalistów

- wystawy ilustracji

- warsztaty dla dzieci

- strefa NajNaJ dla najmłodszych

- strefa komiksu

i wiele innych!

Szczegółowe informacje na stronie www.targiksiazki.pl i www.edukacja.mtp.pl