Lato na Targach

26.06.2019 09:51:38

Podziel się

Aż 13 seansów filmowych pod chmurką, plaża w środku miasta, fontanna, strefa wypoczynku z hamakami, plac zabaw, zajęcia sportowe i rekreacyjne, animacje dla dzieci, działania prozdrowotne, czytelnia – to wszystko w ramach Lata na Targach.

Siódma edycja wydarzenia dla poznaniaków to siedem tygodni atrakcji dostępnych od środy do niedzieli. Wstęp wolny.

W każdą środę i czwartek w ramach kina plenerowego na terenie ogrodu letniego Międzynarodowych Targów Poznańskich wyświetlane są filmowe hity, takie jak „Bohemian Rhapsody”, „Green Book”, czy  „Zimna wojna”. Środy są także dedykowane wszystkim, którzy dbają o siebie, chcą wykonać bezpłatne badania lekarskie i uzyskać porady medyczne.

 

„Lato zdrowe i międzypokoleniowe” organizowane  z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych UMP będzie odbywa się cyklicznie w godzinach 10.00-16.00. Obok profilaktyki i działań popularyzujących zdrowy styl życia w każdą środę na uczestników zajęć czeka wiele dodatkowych warsztatów i zabaw przygotowanych przez Partnerów akcji. W programie tegorocznego „Lata” jest również zwiedzanie terenu targów, prelekcje i gry miejskie związane w Powszechną Wystawą Krajową. Z kolei soboty i niedziele upływają pod znakiem sportu.

Na „Piłkarskie emocje z Akademią Reissa” Grupa MTP zaprasza w godzinach 11.00-13.00 (zajęcia z trenerami na boisku z nawierzchnią ze sztucznej trawy), natomiast na „Weekendowe warsztaty rolkowe z RollRunners” z instruktorem od 16.00 do 19.00 (z możliwością wypożyczenia sprzętu). Codziennie od środy do niedzieli dzieci będą miały okazję skorzystać z zajęć prowadzonych przez animatorów, a rodzice w tym czasie mogą odpocząć na hamakach, poduchach oraz plażowych leżakach i poczytać książki z zasobów czytelni. Przez cały czas w pawilonie nr 1 dostępne będą boiska, stoły oraz  sprzęt do gry w tenisa stołowego, koszykówkę, piłkę nożną i badmintona. Nowością w tegorocznej edycji są hulajnogi elektryczne, którymi można wybrać się na przejażdżkę alejkami targowymi.

 

Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 1 oraz ogród letni  przy pawilonie Poznań Congress Center, wejście bramą nr 10  od ulicy Głogowskiej, między pawilonami 1 i 2.

Termin: od 10 lipca do 25 sierpnia 2019

Organizator: Grupa MTP wraz z Partnerami

 

Sprawdź pełen program Lata na Targach!