Mistrzowie eSportu na Poznań Game Arena 2018

26.07.2018 16:54:40

Podziel się

PGA Esports Arena powered by ESL zmieni halę numer 5 w esportową mekkę dla fanów elektronicznej rozrywki. Największe targi gier komputerowych i elektronicznej rozrywki w tym roku jeszcze mocniej stawiają na eSport. Poznań Game Arena wspólnie z ESL Polska szykują podczas tej edycji jeszcze więcej atrakcji dla odwiedzających.

ESL Play jest wiodącą na światowym rynku platformą dla sportów elektronicznych. Zapewnia turnieje/ligi i rankingi we wszystkich grach i na różnych poziomach umiejętności. Ponad 8 milionów zawodników rozegrało niespełna 13 milionów meczów w 100 tysiącach turniejów!!!

Finały ESL Mistrzostw Polski oraz esportowa hala pełna emocji rozgrzeje Poznań Game Arena

Rozgrywki ESL Pro European Championship to nie jedyny turniej, który rozgrzeje do czerwoności miłośników esportu, którzy pojawią się w Poznaniu. Dzięki zacieśnieniu współpracy ESL i Międzynarodowych Targów Poznańskich finały ESL Mistrzostw Polski rozegrane zostaną podczas targów Poznań Game Arena, które odbędą się 12-14 października.

Dodatkowo ESL i PGA, wraz z partnerami, przekształcą halę 5 w esportową mekkę pełną atrakcji dla publiczności, gdzie oprócz rozgrywek esportowych na najwyższym poziomie, fani będą mogli spotkać także swoich idoli. Rozgrywki ESL Pro European Championship po raz pierwszy pojawią się w 29. sezonie rozgrywek ESEA MDL i będą częścią nowego systemu E-Sports Entertainment Association (ESEA). W turnieju weźmie udział 10 drużyn, które zdobyły najwyższy stopień podium w mistrzostwach swojego kraju. Najlepsze 4 drużyny uzyskają awans do finałów, które odbędą się podczas Poznań Game Arena 13-14 października.

Fanów z Polski na pewno ucieszy fakt, że jedna z polskich drużyn otrzyma slot bezpośrednio do finałów pojedynku, który będzie rozgrywany w systemie pucharowym. W puli nagród całego turnieju do wygrania jest ponad 300 000 złotych (70 000 euro).

Czym jest eSport?

eSport, czyli profesjonalne zmagania mistrzów gier komputerowych, ma teraz swój czas. Świat oszalał na punkcie cyfrowej zabawy. Gramy na telefonach, konsolach i komputerach. Początki e-sportu sięgają drugiej połowy lat 90., ale rzeczywiście ostatnie pięć lat sprawiło, że ta branża coraz mocniej przebija się do mediów i świadomości ludzi. Przestała być niszową rozrywką. Wpływ na to miały dwa elementy. Motorem rozwoju była popularność transmisji internetowych i dostępność takich platform jak TwitchTV czy YouTube i Facebook.