Nowy sezon – zaczynamy!

03.09.2021 15:16:14

Podziel się

To był dobry i mocny początek jesiennego sezonu – tak Grupa MTP podsumowała mijający tydzień. Zorganizowała cztery wydarzenia, które okazały się sporym sukcesem.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich kończą się właśnie targi ITM Industry Europe. To największe i najbardziej znaczące targi przemysłowe w tej części Europy, prezentujące światowe trendy zgodne z ideą Przemysłu 4.0. Bierze w nich udział ok. 340 wystawców z 20 państw. Podczas odbywającego się w ramach tych targów kongresu Industry Next przedstawiciele świata biznesu i polityki dyskutowali o cyfryzacji i automatyzacji polskiego przemysłu.

Do jutra w Mostkach k. Świebodzina trwają Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS. To jedyne targi branży leśnej w Polsce, które są organizowane na ponad 30 ha terenu leśnego. Wystawia się tu niemal sto firm, w tym liderzy branży.

Wczoraj w Poznaniu odbywało się ART OF COLOR - spotkanie liderów rynku poligraficznego. Wzięli w nim udział – na żywo i online – właściciele największych drukarń w Polsce, konwerterzy, dostawcy materiałów eksploatacyjnych, maszyn i rozwiązań cyfrowych.

Z kolei w Sopocie wczoraj i dziś odbywało się Forum Rynku Nieruchomości, organizowane przez należącą do Grupy MTP spółkę nowyadres.pl. O komercyjnym i mieszkaniowym rynku nieruchomości dyskutowali specjaliści różnych branż, a także prezydenci Warszawy, Poznania, Sopotu i Kielc.

Co łączy te imprezy? Tęsknota za spotkaniami, o której mówili uczestnicy każdej z nich. Podkreślali, że dobrze jest znów być razem – choć z zachowaniem obostrzeń sanitarnych – zobaczyć i posłuchać pracujące maszyny, porównać oferty, poznać premierowe produkty i rozwiązania, nawiązać i podtrzymać kontakty biznesowe.

Jesień na Międzynarodowych Targach Poznańskich zapowiada się intensywnie. W przyszłym tygodniu (7-8 września) odbywać się będzie Golden Marketing Conference. 14 września rozpoczną się Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (potrwają do 17.09) i Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER (do 16.09). Wrzesień zakończy się targami Caravans Salon Poland, które zapowiadają się rekordowo, Targami Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON oraz Targami Mieszkań i Domów (24-26.09, TMiD: 25-26.09).