O branży fashion w gronie ekspertów

12.02.2020 12:01:27

Podziel się

19 lutego, podczas pierwszego dnia Targów Mody Poznań odbędzie się Kongres Fachowców – debata profesjonalistów, w dziedzinie e-commerce, nowoczesnych technologii, dziennikarstwa czy ekologii. Wydarzenie poprowadzi Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

W godzinach od 10:00 do 13:30, w Sali Ziemi zlokalizowanej w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się już trzecia edycja Kongresu Fachowców. W debacie udział wezmą przedstawiciele firm, instytucji kultury, kancelarii prawnych oraz szkół wyższych, które w pewien sposób związane są z branżą mody.


Rejestracji można dokonać na stronie internetowej Targów Mody Poznań: >> rejestracja << 


Kongres Fachowców jest częścią nowego projektu towarzyszącego Targom Mody Poznań – Miasto Żyje Modą. Jego celem jest promocja projektantów, marek modowych, miejsc i wydarzeń, które łączy jedno – moda i najnowsze trendy. Udział może wziąć w nim każdy!
Więcej informacji na stronie internetowej: www.miastozyjemoda.pl


Prelekcje:


1. „Ja, kolekcjoner, czyli jak zostałem znawcą mody” – Adam Leja, kolekcjoner mody i ekspert w dziedzinie sztuk dekoracyjnych z okresu art deco. To jeden z największych kolekcjonerów mody w Europie – jego zbiory liczą ponad pięć tysięcy eksponatów z okresu od połowy XIX wieku, aż do dziś.


2. „Budowanie marki własnej na Allegro” O tym jak zbudować markowy sklep na Allegro i efektywnie zarządzać sprzedażą uwzględniając specyfikę modelu marketplace, opowie Celestryna Lendo-Zachariasz.


3. „Twórczy recykling. Pomiędzy chaosem, a świadomym projektowaniem” – z ramienia Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego wystąpią prof. zw. Irmina Aksamitowska-Szadkowska oraz dr hab. Hanna Wojdała-Markowska. Panie opowiedzą między innymi o refleksjach na temat danych związanych z modą oraz przekraczaniu granic bezpieczeństwa konsumpcyjnego. Nie zabraknie także wątku o etyce zawodu projektanta.


4. „Anna Kuczyńska – antykonsumpcyjna projektantka mody". Czy to możliwe? Magazyn Wallpaper określił ją „najjaśniej błyszczącą gwiazdą polskiego designu”. Już niedługo poznańska publiczność będzie miała okazję posłuchać, jak to jest być projektantem i być wiernym swoim ideałom.


5. „Materiały roślinne, jako przyszłość w branży mody” – Bohema Clothing, ekologiczna a nawet wegańska marka, która produkuje nie tylko buty ze skóry ananasa. Całkiem niedawno stali się oni prekursorem i stworzyli pierwsze na świecie buty ze skóry kaktusa.


6. „Prawne aspekty lokowania produktów przez influencerów modowych” – w imieniu kancelarii Wierciński Kwieciński, Baehr, prelekcję wygłosi adwokat Aleksandra Bączykowska. 


7. „Słowo w modzie” Moda opiera się na słowach. To słowa tworzą trendy, budują marki i ich oryginalność. Od nich się zaczyna – budując strategię marki i kreując komunikację do użytkowników. Dlaczego ich dobór jest tak istotny i jak je interpretować? Opowiedzą przedstawicielki – Domodi, Marta Kaleta i Martyna Głowińska.


8. „Trendy, innowacje i ekologiczna moda Kazachstanu: nasze spojrzenie na przyszłość” – Irina Nechaeva.


9. „Platforma VR Lookroom. Zacieranie granicy między zakupami online i offline” – Konrad Ziaja z Cinematicvr.pl