Pasjonaci wędkarstwa i żeglarstwa obrali kurs na Poznań

03.02.2019 11:48:41

Podziel się

Łodzie żaglowe, motorowe, jachty, skutery, kajaki i wiele innych atrakcji żeglarskich czeka podczas targów Boatex, które towarzyszą poznańskiej edycji Rybomanii.

Weekend Pasji na Międzynarodowych Targach Poznańskich przyciąga żeglarzy, wędkarzy, podróżników, osoby, które chcą poszerzać swoje pasje i zapoznać się z trendami obowiązującymi w roku 2019.

Poza sprzętem wodnym, można oglądać akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, odzież i gadżety żeglarskie, sprzęt turystyczny, a także zapoznać się z szeroką gamą ofert szkoleń, obozów żeglarskich czy spływów kajakowych. Pod sceną specjalną Boatexu i Rybomanii Poznań w pawilonie 5G czeka solidna dawka wiedzy i historie doświadczonych fachowców.

W niedziele targi Rybomania odwiedzi Peter Merkel, który wędkuje od dzieciństwa, a od wczesnych lat 90-tych zajmuje się tym profesjonalnie. Do tej pory łowił w praktycznie całej Europie m.in. Francji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Włoszech i na Węgrzech. Wśród swoich ważniejszych sukcesów wylicza suma o długości 265 cm (Włochy), 235 cm (Niemcy), 230 cm albinos z Francji oraz około 20 sumów o masie przekraczającej 100 kg. Jako ulubioną metodę podaje aktywne wędkowanie z łodzi. Jeśli akurat Peter nie jest na rybach to regularnie pisze artykuły dla prasy branżowej, występuje w telewizji lub nagrywa filmy.