Pierwsze po lockdownie targi mieszkaniowe w Poznaniu

24.09.2020 11:44:30

Podziel się

Targi odbędą się w najbliższy weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów może być znakomitą okazją do wyszukania idealnego lokum w szybko kurczącej się ofercie rynku pierwotnego w stolicy Wielkopolski.

Czy mieszkania będą drożeć, czy tanieć? To pytanie zadają sobie tej jesieni wszyscy, którzy myślą o kupnie nowego lokum. Pandemia koronawirusa niemal z dnia na dzień zamroziła rynek nieruchomości mieszkaniowych w największych miastach Polski. Biura sprzedaży deweloperów opustoszały, zwłaszcza że banki mocno zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów hipotecznych. Kiedy jednak pierwsza fala niepokoju opadła, nabywcy powrócili - większość deweloperów sprzedaje teraz tyle samo mieszkań, co przed pandemią. Oprócz popytu konsumpcyjnego umacnia się również popyt inwestycyjny - w obliczu kolejnych obniżek stóp procentowych wiele osób decyduje się na kupno jednego lub kilku mieszkań pod wynajem lub po prostu jako ochronę kapitału w niepewnych gospodarczo czasach. Na dodatek podaż nowych lokali spada - w drugim kwartale do sprzedaży wprowadzono zaledwie 10,6 tys. mieszkań, o blisko 36 proc. mniej niż średnia z ostatnich trzech lat dla tego okresu. Przy rosnącym popycie i słabnącej podaży nie mamy więc co liczyć na zapowiadane w Internecie spadki cen - według firmy doradczej JLL w drugim, pandemicznym kwartale 2020 roku ceny w niektórych miastach Polski… urosły o 2-3 proc.

 

Spodziewamy się, że oferta deweloperów będzie się szybko wyczerpywać. W tej sytuacji warto pomyśleć o kupnie mieszkania jeszcze tej jesieni, gdyż najbardziej poszukiwane mieszkania z segmentu popularnego – dwupokojowe, o powierzchni 45-60 metrów kw. niezmiennie sprzedają się szybko, zwłaszcza w obliczu zwiększonego zainteresowania zakupami o charakterze inwestycyjnym – komentuje Grzegorz Zieliński, dyrektor Działu Targów w firmie Nowy Adres S.A.

Najlepszą okazją do znalezienia wymarzonego „M” będą Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu, które firma Nowy Adres S.A. organizuje 26 i 27 września w pawilonie 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z ofertą lokalnego rynku mieszkań i domów. Wśród wystawców dominują deweloperzy i agencje nieruchomości, m.in. Agrobex, ATAL, Ataner, Bouygues Immobilier, Grupa Inwest, Monday Development, Nexity Polska, Nickel Development, UWI Inwestycje. Na stoiskach banków i doradców finansowych (EXPERCI24, Phinance i in.) będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz. Wielu wystawców przygotowuje na targi specjalnie promocje, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia.

 

Targi Mieszkań i Domów to także wyjątkowo bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów. W Strefie Zakupu i Finansów będzie można w szczegółach zapoznać się z kwestiami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania na kredyt hipoteczny. Wykłady poprowadzą także uznani eksperci prawni, specjaliści od inwestowania w nieruchomości i architekci wnętrz.

Odwiedzający Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu będą mogli również obejrzeć mieszkania z oferty deweloperów – uczestników targów – w formacie 3D w formie wirtualnego spaceru. Będzie można obejrzeć je nie tylko na stoiskach deweloperów, ale również w specjalnej Strefie Wirtualnych Spacerów przygotowanej przez 3DEstate pod patronatem Obido.pl. Wirtualne spacery to nowość na targach mieszkaniowych. Pozwalają zobaczyć mieszkanie tak, jak będzie wyglądało po wybudowaniu, wykończeniu i wyposażeniu. Pomagają w lepszej ocenie mieszkania i ułatwiają podjęcie decyzji.

 

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu organizowane są z uwzględnieniem wszystkich wytycznych GIS. W celu zapewnienia jak największego komfortu zarówno zwiedzających, jak i wystawców, organizator wydarzenia przygotował m.in.:

 

  • maseczkomaty i dozowniki z płynem dezynfekującym przy wszystkich ciągach komunikacyjnych,
  • bramki termowizyjne, mierzące temperaturę ciała wszystkim wchodzącym na teren imprezy,
  • szerokie alejki, które pozwolą uniknąć tłoku i ścisku,
  • elektroniczną rejestrację wszystkich uczestników targów – zakup biletu możliwy będzie tylko online na stronach mieszkaniowi.pl oraz www.tobilet.pl

Uwaga: bilety wstępu na Targi Mieszkań i Domów upoważniają jednocześnie do wstępu na odbywające się w tym samym miejscu i czasie Jesienny Targ Ogrodniczy i Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej.

 

Targi Mieszkań i Domów

26-27 września 2020 r.

sobota godz. 10:00-17:00, niedziela godz. 10.00-16.00

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3, wejście od  Holu Wschodniego (ul. Głogowska)

https://poznan.targimieszkan.pl/