Polska europejskim liderem branży stolarskiej

23.05.2019 17:56:33

Podziel się

Prezes Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD) Janusz Komurkiewicz uroczyście otworzył dziś Kongres Stolarki Polskiej w Serocku. Zarówno szef związku, jak i uczestnicy jubileuszowej, dziesiątej edycji wydarzenia mają powody do świętowania. Miniony 2018 rok był bowiem czwartym rokiem z rzędu, kiedy polska branża wyeksportowała najwięcej spośród krajów UE. A wartość eksportu stolarki budowlanej wzrosła o 10,7% przekraczając wartość 2 mld EUR!

Grupa MTP, będąca organizatorem Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, jest partnerem tegorocznego Kongresu Stolarki Polskiej. Organizowane przez Związek POiD, wydarzenie jest najważniejszym spotkaniem polskiej branży stolarki budowlanej. Co roku przyciąga ponad 300 uczestników – właścicieli i przedstawicieli kadry zarządzającej firm z sektora stolarki budowlanej, reprezentantów świata, biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy.

POiD to największa organizacja skupiająca i wspierająca działających w Polsce producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej. Związek od lat niezwykle skutecznie wspiera eksport polskiej stolarki budowlanej, czego efektem są znakomite wyniki branży ogłoszone przez Centrum Badań i Analiz Rynku. Gratulujemy polskim producentom i jesteśmy dumni mogąc być częścią tej branży!