Poznań Game Arena powraca!

18.10.2021 13:36:19

Podziel się

Miłośnicy gamingu i nowych technologii ponownie spotkają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich już w najbliższy weekend. Podczas Poznań Game Arena czeka na nich blisko sto gier, w tym gorące nowości.

Poznań Game Arena to największe i najbardziej prestiżowe targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej. Wydarzenie powraca do kalendarza imprez organizowanych przez Grupę MTP po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Na głodnych wrażeń zwiedzających czeka jak zwykle wiele atrakcji.

 

Blisko 100 gier

PGA to przede wszystkim gry wideo. Podczas tegorocznej edycji targów będzie można zagrać w blisko 100 tytułów. Oprócz gorących nowości nie zabraknie również tytułów od twórców niezależnych, które pojawią się dobrze znanej Strefie Gier Indie. Do dyspozycji graczy zostanie oddany nowoczesny sprzęt, o który zadbają partnerzy technologiczni wydarzenia – NTT oraz Genesis. O szybkie i stabilne łącza, które pozwolą uniknąć lagów, zatroszczy się z kolei Inea. Wśród tytułów, jakie pojawią się na PGA, należy z pewnością wyróżnić najnowszego Far Cry 6. Wachlarz gier będzie jednak zdecydowanie szerszy i każdy, nawet najmłodszy gracz, znajdzie coś dla siebie. 

Grać będzie można również w… ciężarówce, która zapewni Trovo. Znajdzie się w niej
11 komputerów, wielka scena i jeszcze większy ekran. Na przygotowanych stoiskach do gier zagrać będzie można m. in. w Fall Guys, Back4Blood, czy Pokemon Unite.

 

Gry to nie wszystko

Na grach PGA się nie kończy. Nowością będzie obecność Wioski League of Legends, stworzonej przez ekipę Project: League. W ich arsenale znajduje się wiele atrakcji nawiązujących do świata stworzonego przez Riot - smocze popiersie w naturalnej skali, proporce walecznych frakcji Runeterry oraz elementy uposażenia czempionów. Dla tych, którzy lubią aktywną zabawę, Wioska również przygotowała pokaźny zestaw konkurencji.

Podobnie jak przed dwoma laty, na poznańskich targach gamingowych pojawi się Monster Energy. Na stoisku będą obecne uwielbiane Monster Girls, które w wybranych godzinach będą rozdawać koszulki firmy oraz popularni streamerzy wspierani przez Monster Energy. Na stoisku pojawi się także Monster truck, samochód, z którym uczestnicy PGA ciągle robili sobie zdjęcia w 2019 roku.

Fanów wyścigówek i szybkich jazdy ucieszy z kolei obecność marki SIM-CENTER - największego w Polsce salonu wyścigów wirtualnych, stworzonego zarówno dla profesjonalistów, jak i osób pragnących rozpocząć swoją przygodę w simracingu. Symulatory gwarantują najwyższą dawkę wrażeń i adrenaliny, z powodzeniem przenosząc sport rajdowy w wymiar wirtualny. Symulator 5DOF, który będzie można sprawdzić podczas PGA, wyróżnia się na rynku sim-race'ingowym pod względem osiągów technicznych. Zwiedzający będą mogli sprawdzić się na realistycznie odwzorowanych torach całego świata.

 

Cosplay i gry zaangażowane społecznie

Targi to także szereg ciekawych wydarzeń towarzyszących. Nieodłącznym elementem PGA jest chociażby Cosplay Show, czyli to prestiżowa rywalizacja 25 finalistów konkursu na najlepszy strój i wcielenia się w postać z gry, filmu lub szeroko pojętej popkultury. W tym samym czasie odbędzie się również Game Industry Conference, czyli konferencja branżowa adresowana do szeroko rozumianego gamedevu.

Tegoroczną odsłonę PGA poprzedzi z kolei Festiwal Gier Zaangażowanych Społecznie, którego centralnym punktem będzie Game Jam. Wydarzenie jest skierowane do deweloperów gier, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Ich zadaniem będzie stworzenie gry na zadany temat w ciągu 48 godzin. Motyw przewodni Game Jamu skupia się wokół ważnych zagadnień, jakimi są środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W trakcie samego Festiwalu, 21 października, będzie można przekonać się, jak dzięki grom można zadawać pytania dotyczące przeszłości, jak można przez nie poznawać mechanizmy rządzące społeczeństwem oraz co gry mogą mieć do powiedzenia w kwestiach zdrowia i choroby.

 

Poznań Game Arena

22-24 października 2021

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 5 i 6

Godziny otwarcia: piątek – 10:00-18:00; sobota i niedziela – 9:00-18:00

Bilety: www.ToBilet.pl

www.gamearena.pl