Poznański Lider Przedsiębiorczości - zgłoś swoją firmę

02.03.2020 10:29:59

Podziel się

Twórcy pierwszego na świecie bezprzewodowego stetoskopu czy największa fabryka sushi w Polsce mogą pochwalić się prestiżowym tytułem „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Do kogo trafi w tym roku to wyróżnienie?

Starostwo Powiatowe w Poznaniu czeka na zgłoszenia firm, które notują sukcesy na rynku, cechuje je przedsiębiorczość, działalność społeczna, a także posiadają ciekawą ofertę oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań. XVII edycja niesie ze sobą też kilka nowości.

Od tego roku zwiększa się zasięg terytorialny konkursu. Tym razem do udziału starosta zaprasza firmy z całej Metropolii Poznań. Widzi potencjał gospodarczy nie tylko w Poznaniu i powiecie, ale również nieco dalej – w Śremie, Szamotułach, Obornikach i Skokach. Druga nowość to dodatkowe kryterium oceny firmy na rzecz ochrony środowiska i ekologii.

Do udziału w tym bezpłatnym konkursie zaproszone są średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa oraz start-upy.

– Konkurs na stałe wpisał się już w kalendarz gospodarczy regionu. Przykłady naszych laureatów pokazują, że udział w naszym przedsięwzięciu bardzo się opłaca. Przedsiębiorstwa są mocniej rozpoznawalne na rynku, zapraszane zostają do udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, targach i misjach gospodarczych. Stają się liderami gospodarczymi regionu. Są synonimem naszej gospodarności i rzetelności – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.  – Bardzo mnie cieszy, że zgłaszają się do nas  coraz młodsi wiekiem przedsiębiorcy, którzy z powodzeniem realizują swój pomysł na biznes.

W dotychczasowych szesnastu edycjach konkursu, udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody w tym m.in. na bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy UAM, obsługę rachunku dla biznesu przez PKO BP czy bezpłatne stoiska na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tegoroczna pula nagród wynosi około 180 tysięcy złotych.

Każda startująca firma musi poddać się ocenie merytorycznej, przeprowadzanej na wysokim poziomie. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm konsultingowych w Polsce

Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca. Formularze i szczegółowe informacje na stronie: www.pfpp.com.pl/lidermsp oraz pod numerem telefonu: 61 8418 826. Formularz wraz z załącznikami można przesyłać także drogą elektroniczną na adres lidermsp@powiat.poznan.pl, a następnie dokument podpisany przez osobę uprawnioną „Oświadczenia kandydata do tytułu Poznański Lider Przedsiębiorczości" należy złożyć lub przesłać pocztą tradycyjną na adres Biura Konkursu: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań, w zamkniętej kopercie opatrzonej napisem - Konkurs o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości".

Więcej informacji na stronie:

www.pfpp.com.pl/lidermsp

Organizator i patronat:

Jan Grabkowski, starosta poznański

 

Patronat merytoryczny:

Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

Fundatorzy Nagród:

Międzynarodowe Targi Poznańskie, PKO Bank Polski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Grant Thornton, Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej

 

Patroni medialni:

epoznan.pl, Gazeta Wyborcza, Meloradio, Radio Emaus, WTK, wyborcza.pl