Poznański Lider Przedsiębiorczości

30.03.2021 09:27:56

Podziel się

Prestiżowy tytuł czeka na najlepsze firmy w regionie. Zgłoszenia trwają do 16 kwietnia.

Do udziału w XVIII edycji bezpłatnego konkursu zapraszamy średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa oraz start-upy z terenu Metropolii Poznań (Poznania, powiatu poznańskiego oraz gmin Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem), które notują sukcesy na rynku. Ponadto cechuje je przedsiębiorczość, działalność społeczna, a także posiadają ciekawą ofertę oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Ideą konkursu jest promowanie i nagradzanie najbardziej innowacyjnych podmiotów gospodarczych. W ubiegłych latach laureatami zostali m.in. Sushi Factory, obecnie największy producent sushi w Europie; spółka StethoMe - autor inteligentnego połączenia stetoskopu z termometrem, niezastąpionego w opiece nad dziećmi czy firma Modertrans, znany w całej Polsce producent tramwajów. Mimo trwającej już rok pandemii, wielu przedsiębiorców radzi sobie w tym trudnym czasie, niektórzy decydują się na wprowadzenie nowych, korzystnych rozwiązań.

Konkurs na stałe wpisał się już w kalendarz imprez gospodarczych w naszym regionie. Firmy chętnie do niego przystępują. Dlaczego? Bo udział w naszym przedsięwzięciu się opłaca. Przedsiębiorstwa te są bardziej rozpoznawalne na rynku, zapraszane są do udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, targach i misjach gospodarczych. Są synonimem naszej gospodarności i rzetelności. W ubiegłym roku wprowadziliśmy punkty za działania proekologiczne realizowane przez przedsiębiorcę, a także zwiększyliśmy zasięg terytorialny konkursu na całą metropolię – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański, przewodniczący kapituły.

Na zwycięzców, poza tytułem, czekają atrakcyjne nagrody o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Startujących ocenia partner merytoryczny, firma Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

Jak podkreślił Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański, udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do 16 kwietnia. Formularze i szczegółowe informacje na stronie: www.pfpp.com.pl oraz pod numerem telefonu: 61 8410 544 w Starostwie Powiatowym w Poznaniu.

Formularz wraz z załącznikami można przesyłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

Istnieje także możliwość przesłania zgłoszenia drogą elektroniczną na adres lidermsp@powiat.poznan.pl. Wówczas „Oświadczenia kandydata do tytułu Poznański Lider Przedsiębiorczości" dodatkowo podpisane przez osobę uprawnioną  należy złożyć lub przesłać pocztą tradycyjną na adres Biura konkursu: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań, w zamkniętej kopercie opatrzonej napisem: Konkurs o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości".
Organizator i patronat:

Jan Grabkowski, starosta poznański

 

Patronat merytoryczny:

Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

 

Fundatorzy nagród:

Międzynarodowe Targi Poznańskie, PKO Bank Polski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Grant Thornton, Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej

 

Patroni medialni:

epoznan.pl, Gazeta Wyborcza, Radio Eska, Meloradio, Radio Emaus, WTK, Sukces po poznańsku