Premiery i gwiazdy targów Poznań Game Arena

18.10.2019 16:14:34

Podziel się

Premierowe pokazy gier i sprzętu komputerowego, turnieje e-sportowe, spotkania z gwiazdami, konferencje i konkursy z cennymi nagrodami – to wszystko wraz z niepowtarzalną atmosferą sprawia, że w ciągu 15 lat wokół Poznań Game Arena udało się zbudować blisko półmilionową społeczność, zakochaną w grach i innych formach wirtualnej rozrywki. To największe targi gier w Europie Środkowo-Wschodniej.

Targi Poznań Game Arena są największym tego typu wydarzeniem na wschód od Kolonii i na zachód od Tokio. Jesteśmy teraz w centrum gamingowego świata – powiedział podczas otwarcia PGA wiceprezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski.

Fani gier oraz multimediów wyjadą z Poznania ukontentowani licznymi atrakcjami. Pierwsze pokazy Cyberpunk 2077 w Polsce prowadzone są na żywo przez deweloperów gry na stoisku Cyberpunk 2077. Mimo że najnowsza produkcja CD-Projekt zadebiutuje na rynku dopiero w kwietniu 2020 roku, to już teraz bije rekordy zakupów wydania przedpremierowego. Ponadto w programie m.in. inauguracja Polskiej Ligi Esportowej, wieczór muzyki epickiej z gier, Game Industry Conference – największa konferencja poświęcona grom w tej części Europy
– oraz prestiżowe wyróżnienia dla twórców gier. Podczas poznańskich targów nie zabraknie czołowych graczy światowego rynku gier.

 

Podczas otwarcia poznaliśmy laureatów konkursu Acanthus Aureus 2019. Nagroda przyznawana za najciekawsze ekspozycje targowe została przyznana markom: GIGABYTE, KOCH MEDIA, FARMING SIMULATOR, CENEGA / BETHESDA, SAMSUNG / KOMPUTRONIK, POLYMUS Sp. z o.o. / OMEN, MEDIA MARKT, UBISOFT, ASUS, CD PROJEKT / CYBERPUNK, KLABATER S.A., LG, LOTTO, WARGAMING, NINTENDO, ALL In! GAMES Sp. z o.o.