Przyszłość budownictwa i architektury podczas targów BUDMA

05.02.2020 10:39:53

Podziel się

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA od lat wyznaczają trendy i są miejscem spotkań największych producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii oraz materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie. Co jeszcze czeka na nas w programie BUDMA 2020?

Prezentacje, konkursy, mistrzostwa

4 dni targów budowlanych w Poznaniu obfituje w rynkowe premiery, nowości produktowe i merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę branży budowlanej, a także prezentacje, konkursy i mistrzostwa. Drugiego dnia targów swój dzień mają u nas wszyscy inżynierowie budownictwa. Poza tym na wszystkich pasjonatów BUDMY czekają liczne konferencje, fora i warsztaty, m.in. Forum Klimatyczne AKO, podczas którego poruszone zostaną tematy fotowoltaiki, termoizolacji czy źródeł wody na Ziemi.

 

Domy przyszłości

W pawilonie 7 będzie można wziąć udział w konferencji „Projektowanie, budowa i życie w domu przyszłości”. Czym są domy przyszłości? Jakie korzyści możemy czerpać z ich budowy? Uczestnicy konferencji porozmawiają o komforcie i zdrowych warunkach życia, niepowtarzalnym designie oraz o środowisku naturalnym, o którego dbałości należy pamiętać w przypadku budowania domów przyszłości. Głównym punktem konferencji będzie panel dyskusyjny, na którym pięcioro właścicieli "Domów przyszłości" z całej Polski podzieli się doświadczeniami i przemyśleniami z procesu planowania, projektowania i budowy oraz z okresu użytkowania swoich domów.

 

Montaże na żywo

W tym roku po raz piąty odbywa się również MONTERIADA. Ponad 50 godzin montaży na żywo, a  wśród nich pokazy montażu drzwi zewnętrznych, drzwi balkonowych typu HS, drzwi wewnętrznych, bramy garażowej, okna w strefie docieplenia, osłon okiennych oraz systemu automatyki okiennej i regulacji okuć w stolarce HS. Nie zapominamy także o tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodych Dekarzy będących jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata.

 

Architektura ku przyjemności - Forum D&A

5 i 6 lutego BUDMIE towarzyszy Forum Designu i Architektury D&A to dwudniowa platforma spotkań architektów i designerów z branżą budowlaną, pozwalająca na uzyskanie szerszego kontekstu dla działań tych grup zawodowych we wspólnej przestrzeni. W  targowej Iglicy wyjdziemy na przeciw tym wyzwaniom, by w międzynarodowym i interdyscyplinarnym gronie znakomitych ekspertów i ekspertek, przedstawicieli różnych pokoleń badaczek i praktyków z obszaru architektury oraz nauk społecznych porozmawiać o szeroko rozumianej architekturze zrównoważonej. Nie oznacza to jednak, że spotkamy się, by po raz kolejny potwierdzić, jak ważne są obecnie kwestie ekologii, planowej urbanizacji czy spójności społecznej. Raczej by szukać odpowiedzi i dobrych przykładów skutecznego działania w tych obszarach, nawet jeśli wymaga to nieszablonowego myślenia – poszerzania horyzontów wyobraźni w jednym miejscu i powściągania w innych. W trakcie wykładów, debat i warsztatów zastanowimy się więc m.in. nad tym czy aby sprostać wyzwaniom współczesności musimy wyrzec się przyjemności? Jak architektura ku przyjemności może służyć przestrzeni publicznej? Jak rozmawiać i budować, by interesować architekturą szersze kręgi społeczne? Czy mieszkanie dostępne musi być gorsze? Jak zmienić musi się nasze myślenie o dostępnym budownictwie, by pomóc naszym miastom dalej się rozwijać?

 

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń targów BUDMA ----> https://www.budma.pl/pl/program-wydarzen/

Program wydarzeń forum D&A --->  https://www.forumdia.pl/