Rekordowo na Torwarze

08.11.2021 09:23:13

Podziel się

W dniach 11-14 listopada odbędzie się CAVALIADA Warszawa! Zobaczymy ponad 160 zawodników reprezentujących aż 20 państw z całej Europy – od Estonii aż po Grecję.

 

W programie nie zabraknie prestiżowego Grand Prix w skokach przez przeszkody oraz ujeżdżeniu, rozrywkowych konkursów takich jak: Potęga Skoku, sztafeta czy Speed&Music, pokazów oraz Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

CAVALIADA Tour to największy cykl zawodów jeździeckich w Polsce, które odbywają się w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. To jedyne wydarzenie w kraju, podczas którego można zobaczyć cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu i w jednym czasie. Sponsorem głównym CAVALIADY jest PKO Bank Polski.

 

CAVALIADA – Sport, Pokazy i Targi

 

Wydarzenia z cyklu CAVALIADA Tour to synergia trzech obszarów: „Sport”, „Pokazy” i „Targi”. Organizatorzy planują utrzymać formułę programową znaną z imprez odbywających się w poprzednich sezonach. Tradycyjnie podczas czterech dni zawodów kibice będą mogli zobaczyć cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu: skoki przez przeszkody, powożenie zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżenie oraz Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Nie zabraknie również pokazów, a także największych w Polsce Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

Trzon programu pozostaje bez zmian. Najważniejsze pod względem sportowym konkursy zaliczane do CAVALIADY Tour rozgrywane będą w ramach konkursów zaliczanych do światowego rankingu i w formule interesującej dla kibiców, czyli konkursów z rozgrywką – mówi Szymon Tarant, dyrektor sportowy CAVALIADY Tour.

Nie zabraknie również konkursów dodatkowych, takich jak Potęga Skoku czy Speed & Music, ale na kibiców czeka też miła niespodzianka w postaci nowej formuły konkursów Venus vs. Mars oraz CAVALIADA Future.

Listę zgłoszonych zawodników otwierają nazwiska światowych sław takich jak: Sameh El Dahan (GBR), Michael Kölz (GER) czy Marcel Ewen (LUX). Dużą grupę zagranicznych gości stanowią jeźdźcy, którzy walczyć będą o kolejne punkty Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Oczywiście w rywalizacji podczas CAVALIADY zobaczymy najlepszych polskich skoczków na czele z mistrzem Polski Wojciechem Wojciańcem, wicemistrzem Polski Dawidem Kubiakiem i liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim.

Duża zmiana w programie nastąpiła w przypadku konkurencji ujeżdżenia, gdzie organizatorzy postanowili wejść na wyższy poziom. Zawodnicy wystartują w konkursach ogólnopolskich na poziomie Grand Prix.

To poziom konkursów rozgrywanych podczas Mistrzostw Polski czy Świata. CAVALIADA będzie zatem idealnym przygotowaniem do sezonu, szczególnie że kilka polskich par szykuje się właśnie do startu w Mistrzostwach Świata, a cykl zimowych CAVALIAD idealnie wpisuje się w kalendarz przygotowań. Myślę też, iż dla kibiców będzie dużo ciekawiej oglądać zmagania zawodników na poziomie Dużej Rundy – mówi Aleksandra Szulc, 7-krotna medalistka Mistrzostw Polski, w tym Mistrzyni Polski Seniorów z 2016 r., uczestniczka Mistrzostw Europy i Świata w Ujeżdżeniu.

Puchar Świata i Puchar Polski

Powożenie zaprzęgami czterokonnymi odbędzie się w ramach Halowego Pucharu Polski. Każda z eliminacji CAVALIADY Tour będzie jednocześnie eliminacją HPP, z finałem w Krakowie. O tytuły najlepszego powożącego będzie walczyć pięć zaprzęgów.

To jednak nie jedyny Halowy Puchar Polski, który odbędzie się na CAVALIADZIE. Również konkursy WKKW będą do niego zaliczane.

To oznacza, że w każdej lokalizacji zobaczymy 12 zawodników, którzy zmierzą się w najbardziej widowiskowej próbie, jaką jest kros. Prawo startu w HPP podczas CAVALIADY mają najlepsi zawodnicy: piątka z Mistrzostw Polski Seniorów, trzech najlepszych zawodników z Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców oraz czterech zawodników z dziką kartą przyznaną przez organizatora – mówi Henryk Święcicki, dyrektor Biura Zawodów CAVALIADY Tour. – Swój udział potwierdziła olimpijka  Joanna Pawlak. Nie zabraknie również obrończyni złotego medalu ostatniej edycji – Darii Kobiernik.

Nie tylko sport

Część pokazowa znajduje się w sobotnim i niedzielnym programie. Wystąpi m.in. znana już z CAVALIADY grupa La Pattat Dutka & Franczak Show, która przedstawi spektakl „Zaczarowani”, łącząc piękno ujeżdżenia z energetycznym woltyżem francuskim. Nowością będzie pokaz „dogfrisbee”, wykonany przez Milenę Patan i jej czworonożnego towarzysza, Cuddy’ego.

CAVALIADA Warszawa 2021 odbędzie się w dniach 11-14 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar.

Bilety dla publiczności są dostępne na stronie www.tobilet.pl