Rowerowy zawrót głowy

21.08.2019 13:02:15

Podziel się

Bike Show to nowa propozycja dla sympatyków sportów na kółkach. Podczas targów rowerowych (od 30 sierpnia do 1 września), zarówno profesjonaliści jak i amatorzy jazdy na rowerze znajdą nowości produktowe, ale także szereg wydarzeń towarzyszących. Największym będzie Finał UCI Gran Fondo World Championships. W rywalizacji weźmie udział ponad 2 tysiące uczestników z 40 krajów świata.

Bike Show to przede wszystkim świat rowerów, ale nie tylko. Podczas targów wystawcy zaprezentują także ofertę dotyczącą sportów wrotkarskich i rolkarskich. Zwiedzający będą mogli przetestować nowe sprzęty i akcesoria w specjalnie na tę okazję przygotowanych strefach. Z atrakcji skorzystają zarówno dorośli jak i dzieci. Organizatorzy zaplanowali wyścig na dystansie ok. 3 km, dedykowany najmłodszym. Trasa Kids Race poprowadzona zostanie po terenie targowym. Wyścig rozpocznie się w sobotę 31 sierpnia o godz. 12:00. 

 

Nieco starszych fanów rywalizacji i sportów pozarowerowych zainteresuje niemniej emocjonujący pierwszy poznański Turniej Roller Derby. W zmaganiach o puchar Prezesa MTP i Zico Racing na specjalnie przygotowanym torze o powierzchni 600 m2 wezmą udział zawodniczki siedmiu drużyn z całej Polski.

Na czas największego tego typu wydarzenia w Polsce powstanie także skate park z rozbudowaną strefą ramp oraz przeszkód, na którym będzie można podziwiać umiejętności i pokazy profesjonalistów, ale także spróbować swoich sił w jeździe na desce czy rolkach. Dla chcących przetestować sprzęt rowerowy postawiony zostanie na tę okazję tor.

 

 W tym roku będziemy świadkami wyjątkowego widowiska organizowanego przy współpracy z Międzynarodową Unią Kolarską. Przed nami bowiem Finał UCI Gran Fondo World Championships – na starcie zobaczymy ponad 2 tysiące uczestników z 40 krajów, którzy będą rywalizować o najlepsze miejsca, dostarczając nam tym samym niezapomnianych sportowych emocji. To właśnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich mieścić się będą miasteczko zawodów, strefa finishera, biuro zawodów i scena, na której zwycięzcom wręczone zostaną nagrody.  

 

Informacje na temat targów Bike Show znajdują się na stronach:

https://bikeshow.pl/

https://www.facebook.com/BikeShowPL/

 

Bilety dostępne na stronie:

http://bit.ly/2Oqc8g4