Strefa kibica Mistrzostw Świata 2018 na MTP. Kibicujmy razem w sercu Poznania!

11.06.2018 16:06:39

Podziel się

Wszystkie 32 mecze na ogromnym telebimie na Targach Poznańskich. Do tego potężna strefa gastronomiczna i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Kibicujmy razem w sercu Poznania!

Po raz pierwszy, w swojej prawie stuletniej działalności, Międzynarodowe Targi Poznańskie są organizatorem oficjalnej Strefy Kibica. Przy okazji jest to również jedna z największych polskich stref  Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018.

Strefa Kibica zlokalizowana jest na pl. Marka, centralnym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich, tuż obok Iglicy. Działać będzie w dniach od 14 czerwca  do 15 lipca. Na 112 metrowym telebimie będzie można w niej obejrzeć wszystkie 32 mundialowe mecze. Ale to nie wszystko!

W punktach gastronomicznych w Strefie Kibica znajdziemy m. in zapiekanki, hot dogi, tortillę i kiełbasę z grilla w bułce. Nie zabraknie też przekąsek takich jak chipsy czy popcorn oraz napoi orzeźwiających i piwa. Na tych, którzy chcą na chwilę zapomnieć o kibicowskich uniesieniach, czeka strefa Family Friendly, do której szczególnie ciepło zapraszamy rodziny z dziećmi. Na smakoszy, którzy poza delektowaniem się grą piłkarzy chcą się również zachwycać wyśmienitą kuchnią, czeka strefa Kuchnie Świata, gdzie codziennie serwowane będą przysmaki kuchni narodowych krajów  uczestniczących w Mundialu. Będzie okazja skosztować marokańskiego tadżinu, hiszpańskiej paelli czy portugalskiej bifany.

W Strefie Kibica sport króluje również poza telebimem. Wszystkich uczniów szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim. Formuła turnieju nawiązuje do zasad, które obowiązują na Mundialu. Uczestnicy podzieleni zostali na 8 grup po 4 zespoły. Drużynom zostaną przydzielone podczas losowania nazwy, które będą odpowiadać nazwom państw biorącym udział w Mistrzostwach Świata.

Równolegle ze Strefą Kibica wystartowało „Lato na targach”. Najmłodsi kibice i uczestnicy „Lata na Targach” skorzystać mogą nie tylko z placu zabaw, piaskownicy czy boiska, ale także z warsztatów plastycznych i artystycznych, spotkań z bajkowymi bohaterami czy gier podwórkowych i planszowych. Nie zabraknie też plaży z leżakami. Szczegółowy program Lata na Targach - TUTAJ

Przez cały czas trwania Strefy Kibica można pograć w piłkę nożną, koszykówkę, badmintona, a także tenisa stołowego. W pawilonie 4 czekamy na amatorów rolek, deskorolek czy wrotek. Istnieje możliwość darmowego wypożyczenia sprzętu na miejscu. Są też dmuchańce, trampoliny, planszówki i bańki mydlane. Co czwartek odbywa się także kino letnie.

Teren MTP jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalnie wydzielone miejsce przed telebimem pozwoli wszystkim w pełni korzystać z możliwości przeżywania piłkarskich emocji. Nasi wolontariusze będą czuwać i w razie potrzeby pomagać w komunikacji po strefie.

 

Szczegółowy program codziennych wydarzeń: www.strefakibica.poznan.pl. Jesteśmy też na Facebooku i Instagramie!