System edukacji a rynek pracy

05.11.2020 15:59:37

Podziel się

Zapraszamy do oglądania debaty z udziałem Filipa Bittnera, wiceprezesa Grupy MTP, która zainauguruje Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych.

Celem spotkania jest dyskusja na temat przyszłości kształcenia branżowego w kontekście zmian społecznych i rozwoju technologicznego. Wydarzenie będzie służyło także promocji edukacji zawodowej, która stanowi środek do osiągnięcia efektywnego rozwoju gospodarczego i dobrobytu społecznego.

Udział w debacie zadeklarowali sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek, Poseł na Sejm RP Teresa Wargocka, wiceprezes zarządu Grupy MTP Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A. dr Grzegorz Kądzielawski i dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dr Paweł Poszytek.

Dyskusja będzie dotyczyła istotności kształcenia zawodowego, wagi umiejętności praktycznych i umiejętności przyszłości dla potrzeb gospodarki, systemu diagnozowania zapotrzebowania na umiejętności w Polsce z uwzględnieniem współpracy szkół zawodowych z pracodawcami oraz aktualnych wyzwań związanych z rozwojem technologii cyfrowych.

Debatę „System edukacji a rynek pracy – szanse i wyzwania”, będzie można obejrzeć 9.11 o godz. 12:45 na stronie: >> Facebook.com/gazetaprawna <<