"Targi będą bezpieczne"

12.05.2020 10:31:18

Podziel się

O sytuacji w branży targowej i eventowej w programie "Money. To się liczy" mówił Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Grupy MTP.

 

"Przed zamknięciem branży targowej kilkadziesiąt tysięcy firm korzystało korzystało z targów jako narzędzia, instrumentu podstawowego w promocji swoich produktów, jako narzędzia do nawiązywania kontaktów biznesowych" - mówił dla portalu Money.pl Tomasz Kobierski. Wśród gości dzisiejszego odcinka "Money. To się liczy" znaleźli się również Anna Grudzień-Kurpiewska, radca prawny oraz Gianluca Migliorisi z włoskiej firmy Artsana Poland. Rozmowy dotyczyły sytuacji biznesowej przedsiębiorców z kraju i zagranicy, a także branży targowej oraz eventowej.

"W czasach COVID-19 zmienią się łańcuchy dostaw. Dla Polski to jest wielka szansa, by przechwycić część kontraktów, które zwyczajowo były zawierane pomiędzy firmami z Europy a firmami z Azji". (...) Branżom zależy, żeby jak najwcześniej kontaktować się z kontrahentami" - mówił Tomasz Kobierski. "Wystartujemy na początku z wydarzeniami B2B (...). Targi będą bezpieczne" - dodaje.

Przykładem takich działań jest specjalnie przygotowana platforma Buy Polandktórej zadaniem jest pomoc zagranicznym klientom w znalezieniu właściwych dostawców w Polsce. Katalog zawiera informacje o kluczowych producentach działających od wielu lat na rynkach międzynarodowych.

Najnowszy odcinek programu można zobaczyć na portalu Money.pl lub na Facebooku.