Targi DREMA 2020

10.09.2020 11:41:37

Podziel się

Nadchodząca edycja targów DREMA będzie wyjątkowa pod wieloma względami. W dniach 15-18 września 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkają się przedstawiciele przemysłu drzewnego i meblarskiego – od małych producentów, przez średnie zakłady aż po duże fabryki mebli.

Ponad 35 lat doświadczenia w organizacji targów skupionych wokół przemysłu drzewnego i meblarskiego spowodowało, że w ramach targów DREMA zbudowano mocne know-how w obszarze prezentacji innowacyjnych rozwiązań dla sektora obróbki drewna. Dziś kreujemy przyszłość wraz z liderami rynku i renomowanymi markami.

W tym roku ekspozycja zostanie podzielona tematycznie: akcesoria i komponenty, półfabrykaty i elementy wykończeniowe, materiały i urządzenia tapicerskie, chemikalia, narzędzia ręczne i elektronarzędzia, narzędzia i wyposażenie do maszyn, maszyny i urządzenia, digitalizacja produkcji, oprogramowanie i software, energia z drewna, transport i magazynowanie.

Siłą poznańskich targów jest merytoryczny program wydarzeń towarzyszących – podczas konferencji, warsztatów czy pokazów prezentowane są najnowsze trendy oraz poruszane są wszystkie problemy, z którymi boryka się przemysł drzewny i meblarski, zarówno w kraju, jak i za granicą.

- Trudności, z jakimi spotykają się przedstawiciele sektora drzewnego oraz producenci mebli to brak pracowników, rosnące koszty pracy i surowca. Zmiany są nieuniknione i przedsiębiorstwa już teraz muszą sobie z tym radzić poprzez większą innowacyjność i optymalizację produkcji — mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

Innowacyjność w sektorze drzewnym i meblarskim jest niezmiernie ważna. Zautomatyzowanie linii produkcyjnych umożliwia odciążenie ludzi od pracy wykonywanej w szkodliwych warunkach, w zetknięciu z substancjami chemicznymi. Równocześnie, dzięki wykorzystaniu robotów, proces produkcji przyspiesza i jest bardziej zoptymalizowany. Na targach DREMA, dzięki funkcjonowaniu fabryk na żywo oraz obecności liderów rynku, jest możliwość doświadczenia i obserwacji procesu „Industry 4.0” na własne oczy.

- Żeby sprawnie funkcjonować w branży i  nadążać za realiami gospodarczymi, rodzime firmy  muszą się rozwijać i inwestować w innowacje, wykorzystując popyt na polskie meble. Dlatego w celu zwiększenia konkurencyjności, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, warto wdrażać do produkcji nowe technologie, podnoszące komfort pracy, wzrost wydajności i elastyczności wytwarzania. Na targach DREMA 2020  zarówno tapicer, stolarz, technolog, projektant mebli, menedżer, szef utrzymania ruchu czy dyrektor handlowy znajdą dla siebie optymalne rozwiązania – podkreśla Andrzej Półrolniczak.

Silnym trendem w branży jest ekologia – ekspozycja wystawców poznańskich targów skupiać się będzie wokół ekodesignu i zrównoważonej produkcji, tak aby minimalizować negatywny wpływ przemysłu drzewnego i meblowego na środowisko naturalne, a także udoskonalić cykl życia produktów.  Ponadto, stosowanie nowoczesnych maszyn, urządzeń i rozwiązań poprawia wydajność i zarządzanie przepływem materiałów, zmniejsza awaryjność i pomaga w ograniczeniu kosztów mediów, głównie energii elektrycznej. Zmierzymy się także z procesem magazynowania drewna, materiałów drewnopochodnych czy mebli oraz specjalistycznym transportem.

Szczególnie istotna dla polskich profesjonalistów jest możliwość sprawdzenia urządzeń na żywo i „dotknięcia” ich przed dokonaniem zakupu. Dlatego warto już dziś zarezerwować termin na targi DREMA 2020 w Poznaniu. Poza najnowszymi trendami w produkcji mebli, targi DREMA oferują również dużą dawkę wiedzy i zupełnie nową jakość wydarzenia. 

W 2020 roku w ramach kompleksowej przestrzeni targowej, odbędzie się Salon Technologii Mebli Tapicerowanych, jak również Salon Komponentów i Dekorów – partnerzy wydarzenia zaprezentują nowości i trendy we wzornictwie, pokażą ciekawy polski design, który stanowić będzie inspirację dla wielu projektantów i architektów wnętrz. Dzięki klubom dyskusyjnym usytuowanym w kluczowych punktach pawilonów wystawienniczych poruszone zostaną tematy ergonomii i przyszłości meblarstwa.

Zapraszamy do Poznania na targi DREMA, 15-18 września 2020. Do zobaczenia!

Szczegóły: drema.pl 

Bilety: ToBilet