Targi HOBBY - Z pasji się nie wyrasta

29.10.2019 15:48:34

Podziel się

Makieta Poznania zbudowana z klocków LEGO, escape roomy, turnieje gier planszowych, wyścigi samochodów zdalnie sterowanych, wystawa modelarska, a nawet warsztaty szycia i treningi sportowe to atrakcje nadchodzących Targów HOBBY. 15 edycja wydarzenia odbędzie się 16 i 17 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Strefy Gier
Miłośnicy gier analogowych będę mogli wziąć udział w Festiwalu Gier Planszowych GRAnat. Goście będą mogli skorzystać z doskonale zaopatrzonej wypożyczalni i zagrać w kilkaset różnych gier - od tych prostych i szybkich, po dłuższe, wymagające sporo skupienia. Wśród nowości znajdą się tytuły prezentowane na targach Spiel w Essen, które w Polsce będą miały swoją premierę.

W programie zaplanowano także Wielkopolskie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich, Games Room dla najmłodszych oraz strefę od Pampera, czyli Poznańskiej Grupy Testerów Gier Planszowych. Uzupełnieniem tej części HOBBY będą stoiska wydawnictw oraz stowarzyszeń gier planszowych jak np. Strefa Go z turniejem od Honte.

Strefa Kultury i Sztuki
Estrada Poznańska, zaprezentuje wystawę plakatów z m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Młodzi dziennikarze z redakcji „Flesz” oraz „Kurier Akademicki”, reprezentujący Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu przeprowadzą warsztaty medialne z pracy przed kamerą. Będą też zajęcia dla dzieci, czytelnia komiksów i przestrzeń małego inżyniera z warsztatami z programowania, robotyki i elektroniki, a nawet wystawa robotów.

Strefa Wyścigowa
Targi HOBBY od lat przyciągają pasjonatów wyścigów. W tym roku organizatorzy zapraszają na Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD oraz Eliminacje Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road w skali 1:10. Na HOBBY znajdzie się również tor z pojazdami od Team Yokomo. Publiczność będzie mogła też spróbować swoich sił w kierowaniu pojazdami zdalnie sterowanymi na zawodowych torach.

Strefa Escape Room
Miłośnicy zagadek i logicznych szarad będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w strefie Escape Room. Pokoje pełne tajemniczych zadań przygotuje m.in. The Bunkier.Strefa Modelarstwa
Polski Związek Modelarzy Kolejowych oraz TT Silesia zaprezentują swoje najlepsze makiety. Oprócz tego na targach znajdą się wystawy modeli pojazdów w skali 1:43, 1:87, 1:71, 1:43, 1:18 od Motoshowminiatura. Zwiedzający obejrzą z bliska miniaturowe samochody osobowe, motocykle, autobusy, ciężarówki, samoloty oraz sprzęt wojskowy.

Strefy Szycia z Do It Yourself
W programie warsztaty z szycia maszynowego oraz ręcznego pt. „Drugie życie za dużego t-shirta”, „Szyjemy eko woreczki”, „Szyjemy rękawice do piekarnika”, Szyjemy czapeczkę dziecięcą”, „Druty dla początkujących”, „Szyjemy torebkę Dubrovnik”, „Szyjemy Kosmetyczkę” czy „Macrama dla początkujących”. Dodatkowo zajęcia artystyczne dla dzieci jak i dorosłych przygotowane przez Pracovnię Art, a także spotkanie z Janem Leśniakiem – autorem książek o szyciu.

Strefa Sportowa
Poznańskie Centrum Akrobatyki, Poznań Longboard Crew, Poznań Capricorns oraz Aikido Kids Poznań połączą siły, aby zaszczepić w gościach Targów HOBBY pasje sportowe.

Strefa LEGO
Stowarzyszenia Zbudujmy To! na powierzchni ponad 1000 mkw zaprezentuje wystawą klocków LEGO. Na ekspozycji znajdzie się m.in. pokazywana premierowo makieta z serii „Poznań w miniaturze z klocków LEGO”.

Miejsce: pawilon numer 5, Międzynarodowych Targów Poznańskich


Termin: 16 i 17 listopada od 10:00 do 18:00Czynne wejścia i wjazdu:
wejście wschodnie od ulicy Głogowskiej (wejście przy dworcu Poznań Główny)
wejście północne od ulicy Bukowskiej (wejście przy przystanku Bałtyk)
wjazd dla samochodów na płatny parking od ulicy Śniadeckich

Bilet na wydarzenie kosztuje tylko 17 zł w przedsprzedaży online.

Pełny program znajduje się na stronie: www.hobby.mtp.pl
Bilety: ToBilet