Technologie jutra na Targach DREMA 2020

15.09.2020 12:12:28

Podziel się

Tylko w Poznaniu i Szanghaju odbywają się w tym roku targi dedykowane przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popierane przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwają targi DREMA.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, których organizatorem jest Grupa MTP, należą do ścisłej czołówki największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna.

36. edycja targów odbywa się w Poznaniu od 15 do 18 września 2020 r. DREMA wraz z salonami Furnica i Sofab to najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i jednocześnie najlepsze miejsce do zakontraktowania komponentów i materiałów oraz zakupu maszyn i narzędzi do obróbki drewna i produkcji mebli.

- Pandemia zachwiała podstawami gospodarki i wiele firm postawiła w trudnej sytuacji. Większe szanse na przetrwanie będą miały te przedsiębiorstwa, które lepiej i szybciej dostosują się do nowej gospodarczej rzeczywistości korzystając z dostępnych na rynku najnowszych technologii. A takie najnowocześniejsze rozwiązania zobaczyć można właśnie na Targach DREMA, które od lat wraz z partnerami kreują przyszłość branży – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

Tegoroczna edycja tego wydarzenia będą okazją do kompleksowego zaprezentowania rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli). W ramach poznańskich targów pokazywane będą technologie jutra i rozwiązania dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna. Ich uzupełnieniem będą maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery.

Przemysł 4.0 na targach DREMA

Trwająca pandemia sprawiła, że kwestie automatyzacji i mechanizacji produkcji stały się jeszcze bardziej istotne, co potwierdzają liczne badania i raporty branżowe. Firmy planują znaczące inwestycje w digitalizację, automatyzację i mechanizację produkcji, aby w ten sposób zabezpieczyć stabilność w łańcuchu dostaw, obniżać koszty, a także kompensować braki kadrowe. Dzięki DREMIE zwiedzający będą mieli szansę przekonać się, że robotyzacja to przyszłość niemal każdego obszaru funkcjonowania przedsiębiorstw produkcyjnych, od systemów pomiarowych i sterujących po bezpieczeństwo pracy. Na targach zaprezentowane zostaną Tapicernia 4.0 i Zrobotyzowany Warsztat Stolarski.

 

Kongresy i spotkania

W programie wydarzeń targowych nie zabraknie prestiżowych spotkań najważniejszych przedstawicieli branży. 16 września odbędzie się V Ogólnopolski Kongres Meblarski „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA”, organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Tegoroczne hasło kongresu to: „Gospodarka post covid – wyzwania dla polskiej branży meblarskiej”. Podczas wydarzenia poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. gospodarki post covid i zmian w układzie sił na światowym rynku mebli; budowania marki własnej jako elementu kreowania przewagi konkurencyjnej na rynkach zagranicznych; zmianie gustów konsumentów spowodowanej pandemią czy budowania alternatywnych kanałów dystrybucji.

Na 17 września zaplanowano spotkanie kobiet branży meblarskiej. To wydarzenie odbędzie się pod hasłem  „Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli”.

 

DREMA dla stolarzy i majsterkowiczów

Tegoroczną nowością jest strefa DREMA Hobby, na której zaprezentowane będą narzędzia dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych, branży wykończeniowej a nawet użytkowników DIY. Odbędą się również warsztaty na żywo z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów stosowanych w meblarstwie.

W programie targów są też wydarzenia, które od lat rozpalają emocje uczestników, jak  Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Trzeba będzie wbić pięć 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka.

Złote Medale 

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA

15-18 września 2020

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Godziny otwarcia: 9:00-17:00 (18.09 – 9:00-16:00)

KUP Bilet

www.drema.pl