Trwa weekend dla pasjonatów

28.11.2018 18:53:30

Podziel się

W ten weekend zapraszamy na MTP na trzy imprezy Retro Motor Show, targi Hobby oraz Aqua&Zoo.

Retro Motor Show

Aż pięć pawilonów wystawienniczych wypełnionych jest klasyczną, piękną motoryzacją. Jest co podziwiać, bowiem w Poznaniu zobaczymy cały przekrój motoryzacji XX wieku. Wśród prezentowanych eksponatów  znajdziemy rowery, motorowery, motocykle, samochody, autobusy, ciągniki, wozy policyjne i strażackie a nawet czołgi, pojazdy wojskowe, tramwaj i armatę!

Trzecia już edycja targów Retro Motor Show bez wątpienia przyciągnie tłumy zwiedzających, których z roku na rok przybywa. W zeszłym roku na pasjonatów czekało  600 pojazdów zgromadzonych na 29 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku liczymy na jeszcze więcej!  Bogata i zróżnicowana ekspozycja prezentująca nie tylko pojazdy zabytkowe, ale również metody ich renowacji prezentowane w strefie Akademii Renowacji wyróżnia te targi spośród pozostałych wydarzeń branżowych. Wśród tegorocznych nowości Retro Motor Show znajdą się m.in. specjalne strefy tematyczne:

  • Retro Tuning
  • Retro Moda i Uroda - dla Pań i Panów chętnych na stylizację z minionych dekad
  • Retro Hobby Band z muzyką graną na żywo

Imponujące ekspozycje prezentuje m.in. Porsche Club Poland z autami przywiezionymi prosto z Muzeum Porsche w Stuttgarcie oraz Automobilklub Wielkopolski, na którego stoisku możemy oglądać przekrój motoryzacji od początków XX wieku po lata PRL-u. Będziemy mogli podziwiać m.in. pokój i warsztat H. Forda z imitacją taśmy produkcyjnej, mechaników pracujący przy pojazdach oraz samego Henry’ego siedzącego przy biurku. Nie brakuje również pojazdów sportowych z lat 20-tych, okres PRL-u będą reprezentować pojazdy rządowe i milicyjne, znajdzie się nawet stacja CPN oraz pojazdy „zza żelaznej kurtyny”, o których marzyliśmy w latach 70-tych i 80-tych. Są też… wakacje w stylu PRL. Automobilklub Wielkopolski odwieda nas z wyjątkową wystawą z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ogromne stoisko zajmuje teren ponad 2000 metrów kwadratowych na których znajdziemy „symboliczne” 100 pojazdów z okazji 100-lecia Niepodległości – to precedens w historii targów Retro Motor Show.

Strefa wojskowa jest reprezentowana jeszcze mocniej niż w roku ubiegłym, są na niej pojazdy z okresu Powstania Wielkopolskiego, a do czołgu M60 dołączy w tym roku drugi, ale to będzie niespodzianka, którą zwiedzający poznają osobiście. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie  świętuje na swoim stoisku 40 rocznicę uruchomienia produkcji samochodu Tarpan Honker w poznańskim Antoninku. A to zaledwie kilka przykładów spośród ponad 100 przygotowywanych stoisk.

Hobby i Aqua&Zoo

Klocki LEGO to zabawki, które łączą pokolenia pasjonatów. Bawiliśmy się nimi lata temu i do dziś nie wyszły z mody - nadal zadziwiają, uczą, dają radość. Wspólnie ze Stowarzyszeniem “Zbudujmy To!” przygotowaliśmy na Targach HOBBY wielką strefę dedykowaną właśnie LEGO - to będzie wspaniałe, 1000 m2 kolorowych ekspozycji zbudowanych z klocków. Nie zabraknie również makiet kolejowych - te każdego roku uświetniają poznańskie spotkania hobbystów. W trakcie targów odbywają się Mistrzostwa Polski  Modeli  Kolejowych, organizowane przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych, dzięki którym po raz kolejny będziemy mamy okazję do podziwiania kunsztownej pracy mistrzów makiet.

Kolejną atrakcją HOBBY jest strefa gier planszowych, a na niej turnieje, miniturnieje oraz inne atrakcje i oczywiście masa gier, w które będzie można pograć. Zwiedzający mogą również wziąć udział w Poznańskim Festiwalu gier planszowych „GRAnat”, organizowanym przez fundację Zagrajmy. Ale w temacie gier planszowych to nie wszystko!  W czasie Targów HOBBY można zagrać w najnowsze Monolopy edycja Poznań - w wersji, której z pewnością nie kupicie w sklepach: plansza wielkości 7 x 7 metrów w imponujący sposób zaprezentuje poznańskie obiekty i sprawi, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej pasjonująca!

Dla wszystkich fanów klasycznych hobby przygotaliśmy warsztaty z renowacji mebli, które poprowadzą dla nas specjaliści z pracowni Druga Szansa. A jeśli chcielibyście rozpocząć przygodę z kaligrafią, w świat liter wprowadzą nas Agnieszka Węgrowska z AgaPisze i Barbara Wilińska. Nie zabraknie też hobby spod znaku nowoczesności! Dzięki Virtual Reality przenosimy się w inny wymiar rozrywki. O nasze wrażenia w tym zakresie dba poznańska grupa The Bunkier. Najmniejsi uczestnicy HOBBY mogą wziąć udział w zajęciach z robotyki, poszukiwacze mocnych wrażeń obejrzeć wyścigi samochodów RC, a miłośnicy zagadek spróbować swoich sił w Escape Room’ach.

Dodatkowo dla miłośników zwierząt przygotowaliśmy targi Aqua&Zoo.

Jeden bilet upoważnia do wstępu na odbywające się w tym samym czasie Retro Motor Show, Hobby i Aqua & Zoo!