Turystyczny weekend na targach

10.09.2021 08:44:21

Podziel się

Za dwa tygodnie Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w mekkę wszystkich fanów kamperów, przyczep, biwakowania, podróży i turystyki. Wszystko za sprawą targów kamperów Caravans Salon Poland, targów Tour Salon i Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń.

IV edycja Caravans Salon to rekordowa liczba wystawców oraz większa powierzchnia ekspozycji. Branża miała bowiem kolejny dobry rok, a na targach zobaczyć będzie można premiery, nowości oraz zapowiedzi na kolejny sezon.

 

Kampery i przyczepy dla każdego

Udział w targach zapowiedziało wiele czołowych firm, marek i dystrybutorów kamperów, przyczep i sprzętu turystycznego. Dzięki wystawcom takim jak: CarGO, Elcamp RV, Centrum Caravaningowe, Camel-Camp, Benimar ACK czy M-Camp, zobaczyć będzie można pojazdy marek: Adria, Benimar, Hobby, Frankia, Laika, Rapido, Dethleffs, Globe Traveller, Knaus czy Pilote. Na targach każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno fani małych i kompaktowych konstrukcji, jak i poszukujący luksusowych, dużych w pełni zintegrowanych pojazdów.

Nie zabraknie też producentów kampervanów i firm zajmujących się przerabianiem, budową i adaptacją pojazdów turystycznych, takich jak Wavecamper, Balcamp, Camper4Mountains, VOSCO czy EscapeVans.

Zwiedzający będą mieli do dyspozycji pełen przekrój oferty i łatwy dostęp do wystawców, wypożyczalni i producentów, dzięki temu będą mogli porównać oferty, wybrać przyszłego kampera, przyczepę czy też zaplanować wakacje, bo również takie usługi są oferowane na Caravans Salon. Na targach można również liczyć na oferty specjalne, promocje, rabaty i wyprzedaże.

 

Goście na scenie, Strefa Retro i Hand Made

Organizatorzy targów Caravans Salon Poland przygotowują również kilka stref i atrakcji specjalnych. Spotkania z podróżnikami i blogerami ze świata vanlife to już targowa tradycja. W tym roku na scenie targów, organizowanej razem z Tour Salon, będzie można spotkać między popularnych youtuberów: Podróżovanie oraz Foxes in Eden, którzy, na co dzień przybliżają swoim fanom blaski i cienie życia w stylu #vanlife, porozmawiać z ekipą Calluna Trip o podróżowaniu VW T2 (Ogórkiem) czy z redaktorem Bartłomiejem Rysiem o pracy dziennikarskiej przy caravaningu. Spotkamy też podróżników: Łukasza Supergana, Bartka Szaro czy Marcina Korzonka. Nie zabraknie też prelekcji o ciekawych kempingach, budowaniu kamperów i relacji z podróży.

 

Strefa Retro oraz Strefa Hand Made/VanLife, to dwie specjalne ekspozycje, które pozwolą zwiedzającym na poznanie historii caravaningu na przykładzie konkretnych modeli (Strefa Retro) oraz pokażą, jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera (Strefa Hand Made).

Tradycyjnie ważnym elementem targów Caravans Salon jest XII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy. W tym roku weźmie w nim udział około 160 ekip, a parcele zostały już wyprzedane.

Trzy imprezy w jednym czasie

Tegoroczna edycja Caravans Salon odbędzie się w towarzystwie targów turystycznych Tour Salon, które co roku inspirują miłośników podróży dalekich i bliskich do poznawania nowych miejsc i odkrywania nowych pasji. Tegoroczna edycja odbędzie się z mocnym akcentem na turystykę krajową, a wystawcy i partnerzy targów udowodnią, że Polska to kraj mający wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Tour Salon to także inspirujący program wydarzeń. Na scenie targowej, w ramach cyklu „Giganci (w) podróży” pojawią się znakomici podróżnicy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. W Iglicy odbędzie się z kolei 9. edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń, kultowego wydarzenia, które poprzez wystąpienia uczestników walczących w konkursie o Złoty Ślad, zabierze widzów na wyprawę po najdalszych zakątkach świata.

 

Co, gdzie, kiedy

Wszystkie imprezy odbywać się będą od 24 do 26 września. Bilety są już dostępne na platformie ToBilet.pl.

Caravans Salon Poland to czołowa impreza tego typu w Polsce. Honorowe patronaty objęli nad nim: Prezydent Miasta Poznania, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polski Związek Motorowy i Stowarzyszenie Polska Grupa Caravaningowa.