Uczta zmysłów w Oregano and Wine

22.05.2020 15:25:38

Podziel się

Oregano and Wine powstała z myślą o ludziach, którzy poszukują niepowtarzalnych, zapadających w pamięć smaków, serwowanych w wyjątkowych loftowych wnętrzach. To zaprojektowana ze smakiem restauracja do niedawna dostępna była tylko dla gości targów poznańskich, od teraz otwieramy ją dla wszystkich.

Oregano and Wine to fuzja smaków składających się z lokalnych składników z francuskimi i śródziemnomorskimi akcentami. Restauracja mieści się w kompleksie GARDENcity, zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jej designerskie i klimatyczne wnętrze to idealne miejsce zarówno na biznesowe lunche, jak i rodzinne wypady czy spotkania towarzyskie.

Architekt smaku

Za niepowtarzalny smak dań w Oregano and Wine odpowiada zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polskii laureat wielu międzynarodowych konkursów kulinarnych – Tomasz Zdrenka. Jest on zwolennikiem filozofii slow food, dlatego wszystkie jego dania przygotowywane są od podstaw, bez sztucznych dodatków i ze składników od lokalnych dostawców warzyw, owoców, mięsa i nabiału. W jego daniach nie brakuje regionalnych produktów z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym. Menu restauracji stworzone jest również z myślą o wegetarianach i osobach z alergiami pokarmowymi. Nie brakuje w nim dań bezglutenowych i bez laktozy.

 

Wisienka na torcie 

O amatorów słodkich kompozycji smaków w Oregano and Wine zadbają natomiast mistrzowie cukiernictwa. Jakub Ćwikliński – ubiegłoroczny mistrz Polski w lodach rzemieślniczych i uczeń takich mistrzów jak Antonio Bachour, Frank Haasnoota, Paweł Mieszała oraz Michał Doroszkiewicz. Jakub sam prowadzi szkolenia dla młodych cukierników i opracowuje niepowtarzalne receptury cukiernicze.  Drugi z mistrzów to Mariusz Górecki zwycięzca Lodziarskich Mistrzostw Polski 2019, zdobywca 2. miejsca w eliminacjach do finału Chocolate Chef Competition Valrhona 2018 oraz Mistrzostwach Cukierniczych Best Pastry Chef 2016. Mariusz nieustannie doskonali swą kulinarną wiedzę, a jednym z jego ostatnich osiągnięć jest 1. miejsce zdobyte podczas eliminacji do finału Chocolate Chef Competition Valrhona 2019.

 

Apetyczna przestrzeń

Elastyczność aranżacji wnętrz Oregano and Wine sprawia, że może ona pełnić  zarówno funkcję sali restauracyjnej, jak i konferencyjnej. Gdy dodamy do tego zróżnicowane architektonicznie przestrzenie pozostałych restauracji kompleksu GARDENcity, uzyskamy gotową receptę na organizację szerokiego wachlarza wydarzeń. Od dyskretnych i kameralnych gabinetów spotkań dla przedstawicieli biznesu, po otwarte przestrzenie idealne na wyjątkowe wydarzenia w liczniejszym gronie. Całość, w połączeniu z elastycznymi godzinami otwarcia dostosowanymi do potrzeb klientów i bezpłatnym parkingiem dla gości, tworzy jedyne i niepowtarzalne miejsce na kulinarnej mapie Poznania.

 

 

Restauracja Oregano and Wine

Wejście i wjazd od ul. Śniadeckich 25

tel.: +48 693 028 866

www.oreganoandwine.pl

 

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Czwartek: 11:00-21:00

Piątek – Sobota: 11:00-22:00

Niedziela: 11:00-17:00

 

REZERWACJE: restauracje@grupamtp.pl